Fotbal

Hřebík bude trénovat reprezentaci do osmnácti let

Bývalý trenér Sparty Praha se po tříleté trenérské dovolené vrací na trávníky.

Jeden z největších odborníků v českém fotbale, ale hlavně velký teoretik a taktický stratég Jaroslav Hřebík dostal nabídku trénovat českou reprezentaci do osmnácti let. "Beru to za hotovou věc," hlásí Jiří Nevrlý, šéf mládežnického reprezentačního úseku Českomoravského fotbalového svazu. Zprávu přinesl deník Sport.

Fotbalový profesor se hlásí o slovo

Jaroslav Hřebík, který je pro své znalosti všech aspektů hry nazýván fotbalovým profesorem, má o nabídku vážný zájem. "S Jirkou Nevrlým jsme dohodnuti," potvrdil Hřebík deníku Sport. "Jarda mi řekl, že má do toho chuť. Jeho postřehy odpovídají tomu, co nosím v hlavě," přizvukuje Nevrlý. Vše se tak zdá být zcela jasné, Hřebík již dokonce obdržel návrh kontraktu, který si vzal domů k prostudování.

Smlouva na jeden rok s opcí

"S každým trenérem uzavírám smlouvu na rok a pak bývá většinou automaticky prodlužována. Hlavně jsem Jardovi řekl, aby mi neutekl nikam jinam. Samozřejmě mu ale nemohu nabídnout plat, na kterém by zbohatl," uvedl Nevrlý. Hřebík nikam utíkat nehodlá, práce s mládeží ho láká. "Já s mladými pracuji pořád. Třeba i u nás v Benešově v basketu," uvedl Hřebík a dodal "Mladé hráče je třeba připravovat na způsob fotbalu, který je čeká zhruba za tři roky v dospělé kategorii."


Vše tak musí ještě schválit ligové kluby. Pak už by angažmá Hřebíka nemělo nic bránit.


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události