Fotbal

Ščasný: Je to krutý los!

Bývalý trenér Panathinaikosu Zdeněk Ščasný si myslí, že ani jeden z českých týmů nepostoupí.

Zdeněk Sčasný, který v minulosti trénoval Spartu, ale i jejího soupeře Panathinaikos, je toho názoru, že Sparta přes řeckého giganta nepostoupí.

Panathinaikos je hladový po úspěchu

"V Panathinaikosu si vůbec nepřipouští možnost, že by jejich tým vypadl se Spartou," uvedl v rozhovoru pro tn.cz Zdeněk Ščasný. "V Panathinaikosu posílili management, jsou tam noví majitelé, kteří mají peníze. Přivedli opravdu vynikající hráče a tím nemyslím jen Gilbera Silvu z Arsenalu. Po dlouhé době tápání a hledání obětovali velké množství peněz na posily, a v letošním roce dokonce chtějí stavět nový stadion. Pro Spartu to bude nesmírně těžké, Panathinaikos je hladový po úspěchu" uvedl Ščasný a připomněl, že ekonomické podmínky vždy hrají ve světovém fotbale velkou roli. "Panathinaikos konečně pochopil, že musí mít kvalitní kádr a přestali své hráče pouštět do zahraničních klubů. Hráči i fanoušci věří v postup, bude tam 60 000 lidí. Euforie bude veliká, to mužstvo bude velmi silné. Ta kvalita tam bezesporu je."

Los je krutý

Ten los považuji za velmi krutý. Fiorentina je nesmírně kvalitní a byla v semifinále poháru UEFA, je to špička italské ligy. Určitá šance na postup tam ale je, to Sparta to bude mít mnohem těžší," řekl Zdeněk Ščasný.

Radit trenérovi nehodlá

Když přišla řeč na taktiku, kterou by Sparta měla zvolit, Zdeněk Ščasný se nechtěl o své poznatky podělit. Ale hru řeckého velkoklubu má přečtenou, takže se dá předpokládat, že ho osloví někdo z letenského klubu. "Kudy bude vést cestička k obraně Panathinaikosu, to Vám říkat nebudu, žádné podcenění od hráčů ovšem nehrozí. Šance na postup vidím 60:40, ale myslím si, že Panathinaikos si to nenechá utéct. Nevěřím tomu, že Sparta postoupí.

hum, hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události