Fotbal

Kdo si nasadí korunu pro krále střelců?

Kdo si nasadí korunu pro krále střelců?
Zdroj: tn.cz

Nadcházející ročník Gambrinus ligy by mohl být zajímavý, gólových útočníků je hned několik.

Už několik let se říká, že v české lize klasičtí střelci vymřeli. Není to ale pravda. Zvlášť v té nadcházející sezoně by se mělo projevit, že hned několik českých klubů disponuje kvalitními útočníky, pro které není problém střílet branky. Bude taková i realita?

Největším favoritem je Svěrkoš

Nejzářivější gólový diamant si udrželi v Baníku Ostrava. Útočník Václav Svěrkoš nasázel v minulé sezoně hned 15 branek a stal se suverénně nejlepším střelcem soutěže. Jeho trefy většinou rozhodovaly vyrovnaná utkání, jako bylo třeba to v předposledním kole na Spartě, kde Svěrkoš svým skvělým výkonem dotáhl Baník k cenným třem bodům. Jak se později ukázalo, právě toto vítězství rozhodlo o třetím místě Ostravy a jejím postupu do Poháru UEFA.


Ten si zřejmě zahraje i sám Svěrkoš, jenž po EURU 2008 nevyslyšel volání bohatých ruských klubů a zřejmě alespoň půlrok zůstane ještě v Baníku. Pokud by tam měl zůstat po celou sezonu, je už teď jisté, že bude patřit k největším favoritům na zisk dalšího střeleckého primátu.

Liberec spoléhá na rychlíka Keriče

Na svůj útočný klenot budou spoléhat i v severočeském Liberci, kde si hýčkají rychlíka Andreje Keriče. Ten přišel v zimě z průměrného chorvatského týmu Cibalie Vinkovci, už po pár zápasech však bylo vidět, že on průměrným hráčem rozhodně není. Jeho start byl famózní, 4 zápasy – 4 góly! "Předcházela ho pověst komplexního fotbalisty. Viděli jsme ho na kazetě. Spíše se nám ale jevil jako hráč, co šance připravuje," přiznal tehdy trenér Liberce Ladislav Škorpil.


Jenže zdání klame, Keričovi stačilo jedno povedené jaro, aby se z nadějného nahrávače proměnil ve střelce zabijáka. Ve dvanácti zápasech vstřelil šest branek a stal se nejpříjemnějším překvapením ligy.

Prosadí se Slepička?

Pozadu by neměl zůstat ani Miroslav Slepička, který doufá, že konečně naplno ukáže svůj talent. Slepička přišel na Letnou před třemi lety, díky zdravotním lapáliím mu však do role hvězdy týmu vždy něco chybělo. A tento nepříjemný fakt potvrdil i vloni, kdy sice patřil k oporám mužstva, jenže v rozhodujících chvílích došel dech jemu i celé Spartě. I díky tomu jel na mistrovství Evropy typově podobný Svěrkoš, a ne právě Slepička.I přes občasnou náladovost by však mohl letos zazářit. S podporou silné záložní řady a po boku kvalitního útočníka Slepička lehce uplatní své vlohy rychlého brejkového útočníka, jenž nemá problém se zakončením ani ve hře jeden na jednoho. Když mu vydrží zdraví, může dokázat velké věci.

Horký podzim Toleskiho

To obhájce titulu, pražská Slavia, bude sázet především na Makedonce Toleskiho. Nevysoký útočník přišel do české ligy loni v létě, kdy ho jako součást cizinecké legie přibral Siad Most. Nic se od něj nečekalo, jenže Toleski začal střílet góly jak na běžícím pásu. A tak se v zimě stěhoval, potápějící se Most vyměnil za nažhavenou Slavii. V jejím dresu už sice tolik nezářil, vysoký standart si ale zachoval.


Otázkou zůstává, zda Toleski patří mezi hráče, kteří jsou schopni podávat kvalitní výkony pokaždé, nebo brzy spadne do průměru. Už na jaře se nevyvaroval zápasům, kdy se po hřišti jen toulal…

Skupina v pozadí: Jun, Necid, Pecka…

Je možné, že se nejlepším střelcem nakonec nestane nikdo z propírané čtyřky, ale na fotbalový Olymp vylétne někdo úplně jiný. Ve frontě adeptů stojí třeba teplický Jun, mladoboleslavský navrátilec Pecka či mladý Necid ze Slavie. Jenže Jun se do své bývalé fazóny ještě stále nevrátil, forma Pecky je zatím velkou neznámou a co se týče Necida, ani on sám teď ještě neví, zda sezonu začne opravdu ve Slavii.

Černý kůň? No přece Kincl!

Ale pozor, na jednoho střelce jsme v našem výčtu zapomněli! A to na Marka Kincla, velezkušeného ex-útočníka pražské Sparty, který nyní hají barvy střížkovských Bohemians.
Nováček první ligy určitě neprohloupil, když si pětatřicetiletého útočníka vyhlédl v druholigovém rakouském Schwandorfu, kde to Kincla už příliš nebavilo. Pomůže mu však nadšení v novém klubu k tomu, aby dotáhl Bohemku k záchraně a atakoval korunu pro krále střelců?


hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.