Fotbal

Ondřej Mazuch: Slavii jsem si přál!

Mladý obránce Fiorentiny je s losem maximálně spokojený.

Bývalý brněnský obránce Ondřej Mazuch neskrývá nadšení, že se jeho tým ve 3. předkole Ligy mistrů utká právě se Slavií.


Je to pro nás přijatelný soupeř


"Musím přiznat, že jsem si Slavii opravdu přál,“ řekl devatenáctiletý Mazuch. "Jsem rád, že to vyšlo, protože Slavia je pro nás přijatelný soupeř,“ dodal.


Mladý fotbalista má v týmu soupeře dva kamarády. S útočníkem Tomášem Necidem i bekem Markem Suchým se zná z mládežnických reprezentačních výběrů. "Jsem rád, že se zase potkáme, ale po losu jsme si ještě nevolali,“ uvedl Mazuch, který momentálně tráví krátkou dovolenou na Moravě. "Po náročné kondiční přípravě nám dal trenér tři dny volna, v sobotu už zase letím do Itálie,“ prozradil.


Mazuch odešel do Fiorentiny před rokem z Brna a postupně si buduje pozici v elitním týmu. Klub ho letos ani neuvolnil na evropský šampionát devatenáctiletých, který se konal v České republice. "Na klub se za to ani nezlobím. Pro mě je teď nejdůležitější uspět s jednadvacítkou," poznamenal Mazuch.

Cítím šanci hrát


Ten se teď snaží vylepšit své postavení v italském klubu. "Trenér chtěl, abych absolvoval celou přípravu a porval se o místo. Tím je moje pozice v týmu o sto procent lepší než vloni. Neříkám, že budu hned na začátku ligy v základu, ale cítím šanci hrát,“ poznamenal stoper, který má ve Fiorentině za sebou polovinu letní přípravy.


"Absolvovali jsme náročné soustředění ve Švýcarsku a teď už budeme ladit formu v Itálii. Ze tří utkání jsem odehrál jedno a půl. Zatím jsem velmi spokojený,“ řekl Ondřej Mazuch.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události