Fotbal

Van Der Vaart přestoupí do Realu Madrid

Nizozemský záložník Rafael Van Der Vaart odchází do španělského velkoklubu.

Prezident Realu Madrid Ramón Calderon se dočkal. Ne sice Portugalce Christiana Ronalda, ale tvořivého záložníka Hamburku Rafaela Van Der Vaarta. K podpisu smlouvy má dojít už tuto pondělí. Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše
 


Vedení Bílého baletu se řídí rčením: Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Už je nebavilo čekat, jak dopadne situace kolem Christiana Ronalda, a tak se zaměřili na plán B – na získání Van Der Vaarta z Hamburku. S hráčem už byli dohodnutí delší dobu, nyní našli společnou řeč i s Hamburkem. “Úplně domluveni sice ještě nejsme, ale přestup by už nemělo nic zhatit,“ říká sebevědomě Calderon, který se definitivně nevzdává ani příchodu Ronalda.


Šest milionů eur nestačilo, devět už ano
 


Nizozemský reprezentant je z plánovaného přestupu nadšený. I když v týdnu sice vydal diplomatické prohlášení, že příští sezonu ještě rád stráví na severu Německa, v přestup stále tajně doufal. Hamburk je pro něho už moc malý, navíc v Madridu se potká se svým velkým kamarádem Wesley Sneiderem. Jejich dobrý vztah by nemělo rozbít ani to, že se spolu budou muset dělit o oblíbenou disciplínu – zahrávání přímých volných kopů.


Žádný problém v tom však nevidí ani prezident Realu Calderon, který podotýká: “Trenér Schuster o Rafaela hodně stál, pro náš tým bude dobrou posilou.“ Za fotbalistu navíc nezaplatí kdovíjak vysokou částku, k původním šesti milonům přidají jen další tři. Kdyby se však Van Der Vaartovi v Madridu extrémně dařilo a střílel by góly i v Lize mistrů, do Hamburku by přitekly další dva miliony.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události