Sport

Florbalový turnaj pozná své finalisty

V sobotu se na florbalovém Fortuna Czech Open rozhodne o finalistech. Ve hře jsou tři české týmy.

Mezinárodní florbalový turnaj se přesunul do Holešovic, do hokejového stánku týmu HC Sparta Praha. Právě tam se odehrají důležité boje o postup do finále.

Tři česká želízka v ohni

V boji o turnajové vítězství začíná jít do tuhého. Jeden z favoritů, finská Josba, už je ze hry venku. Ve čtvrtfinále jsou však tři české týmy - Tatran Střešovice, FBC Ostrava a Bulldogs Brno. Mezi osmičku nejlepších postoupily také tři švýcarské celky s českými krajánky. Nechybí ani největší favorit, švédský IBK Dalen.


Dvě velké osobnosti světového florbalu se musely v pátek s turnajem rozloučit. Mimo hru jsou již Esa Jussila s finským týmem Josba i Danne Bron-Sundbom, dočasná posila florbalistů Future. Finské Josbě se pražské představení vůbec nevydařilo. Účast v pátečním programu mohla napravit postupem z oprav, prohrála však již v prvním zápase play-off se švýcarským Grünenmattem.

Program sobotního čtvrtfinále:

Tigers Langnau - UHC Grünenmatt (11.00, Letná), Tatran Střešovice- FBC Pepino Ostrava (11.00, Aréna HC Sparta), IK Sirius - HC Rychenberg Winterthur (13.00, Letná), IBK Dalen - Bulldogs Brno (13.30, Aréna HC Sparta)


V podvečer pak jsou na programu i semifinílové zápasy. Ty se odehrají v Aréně HC Sparta Praha od 16.00 a 18.30.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události