Fotbal

Další prohrané penalty v podání Chelsea

Chelsea v přípravě poprvé dostala gól. Z penaltového rozstřelu pak odešla poražena.

Fotbalisté londýnské Chelsea na turnaji Ruských železnic vypadli s Lokomotivem Moskva a v souboji o třetí místo se v neděli utkají s AC Milán. Ten v úvodním zápase nestačil na španělskou Sevillu a podlehl 0:1.

Gól až v závěru zápasu

Po devadesáti minutách byl stav 1:1. Za Lokomotiv Moskva vyrovnával v 84. minutě Kambolov, který tvrdou ranou z 25 metrů nedal brankáři Petru Čechovi šanci. "Jeho střela se odrazila od tyče, neměl jsem šanci na ten míč dosáhnout,“ řekl Petr Čech, který byl většinu zápasu jen divákem. Londýnský velkoklub byl lepší, ale z tlaku dokázal vytěžit jediný gól. Ten ve 27. minutě vstřelil ghanský reprezentant Michael Essien.


Gól Kambolova byl první, který Chelsea během přípravy dostala. Během tří zápasu v Asii svěřenci trenéra Scolariho neinkasovali.

Penalty v Moskvě podruhé...

Za stavu 1:1 musely rozhodnout penalty. V těch byl úspěšnější Lokomotiv Moskva a Chelsea tak i napodruhé prohrála v Moskvě na penalty. V živé paměti fandů "Blues" totiž ještě dlouho zůstane porážka ve finále Ligy mistrů s Manchesterem United. Stejně jako v květnu byl i v pátek jedním ze smutných hrdinů kapitán John Terry.

Zklamaný Luiz Felipe Scolari

Trenér Scolari byl z vyřazení svého celku smutný. Nejvíce ho však mrzel penaltový rozstřel. "Před zápasem jsme s touto variantou počítali, proto jsem určil hráče, kteří půjdou kopat. Že jsme nevyhráli není jejich chyba, ale má. Zvolil jsem špatně,“ řekl kouč Chelsea.


"Kopat penalty v tréninku a při skutečném zápase je úplně něco jiného. Hráči jsou pod velkým tlakem a často situaci neustojí,“ uvedl Scolari a dodal: “Máme mnoho dalších kvalitních hráčů jako například Ballack a Drogba, ti šanci nedostali. Pokud by ale k penaltám dospěl i zápas s AC Milan, určitě jí dostanou."

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události