Fotbal

Adebayor zůstává v Arsenalu

Spekulace jsou u konce. Tožský střelec Emanuel Adebayor pokračuje u Kanonýrů.

Kolem Adebayora celé léto kroužily velkokluby jako hladoví supi, ale arsenalský tank se rozhodl pokračovat ve své kariéře v londýnském velkoklubu. Zájem o jeho služby projevily Barcelona i milánské kolosy AC s Interem.

Mé srdce tluče pro Arsenal

Spekulace o jeho dalším působišti nechávaly útočníka v klidu. "Když jsem byl na dovolené tak jsem nebyl na internetu ani nečetl noviny a měl jsem vypnutý telefon, takže jsem nevěděl, co se kolem mé osoby děje. Když jsem se vrátil domů, tak jsem zjistil, co se děje. Vše již bylo dohodnuté a já jsem šťastný, že mě vedení i fanoušci podporují. Není žádný důvod proč mě nemilovat. Jsem stále tady. Zůstávám v Arsenalu. Mé srdce tluče pro tento klub,“ prohlásil Adebayor sebevědomě. "Jediné co musím dělat, je hrát fotbal. Vím, že fanoušci mě milují,“ dodal.

Kontrakt prodloužen o tři roky

Hrotový útočník prodloužil smlouvu o další tři roky, v Arsenalu by tedy měl nastupovat ještě čtyři sezony. Za týden si vydělá 70,000 liber (2,15 milionu korun) a bude tak patřit k nejlépe placeným hráčům Arsenalu. Trenér Wenger je známý tím, že nerad přeplácí své hvězdy, proto se Adebayor ani zdaleka nepřiblížil požadovanému platu 120,000 liber týdně.

Wenger se opřel do velkoklubů

Trenérovi Arsenalu Wengerovi se nelíbilo jednání Barcelony a AC Milán. Tyto kluby se o Adebayora přetahovaly, i když byl pod smlouvou v Arsenalu. "Letos mám pořád takový pocit, že se nás některé kluby snaží rozložit. Nerespektují férová pravidla pro jednání s hráči," prohlásil Wenger. "Velké kluby nás nechají udělat všechnu práci při přípravě hráčů a pak si myslí, že prostě přijdou a nabídnou našim hráčům velké peníze. Když hráčův agent řekne "Ne“, tak není důvod kontaktovat samotného hráče a snažit se ho přetáhnout do jiného týmu,“ dodal rozhořčený Wenger.


Adebayor by se měl v dresu Arsenalu představit již v sobotu odpoledne na turnaji Emirates Cup, kde se jeho tým střetne s Juventusem.


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události