Sport

Usain Bolt poběží v Pekingu i stovku

Světový rekordman v běhu na 100 metrů se v této disciplíně představí i na olympiádě.

Jamajský sprinter Usain Bolt, který je držitelem světového rekordu na 100 metrů, se nakonec na olympijských hrách v Pekingu postaví na start nejkratší sprinterské trati.


Jednadvacetiletý Jamajčan se dlouho rozhodoval, zda se nemá koncentrovat pouze na dvoustovku, jeho trenér Glen Mills však dnes agentuře Reuters sdělil, že nastoupí k oběma sprintům.


Vysoký Bolt byl spíše známý jako specialista na dvoustovku až do 31. května letošního roku. Tehdy v New Yorku zaběhl 100 metrů za 9,72 sekundy a vytvořil světový rekord, který dosud držel jeho krajan Asafa Powell.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.