Hokej

David Hruška: Sparta posílit musela!

David Hruška: Sparta posílit musela!
Zdroj: HC Slavia Praha

Zkušený útočník Slavie se sparťanských jmen nebojí, věří v sílu kolektivu.

Do ligy půjdou slávisté s cílem obhájit mistrovský titul, hlavním favoritem ale nebudou. Tím je už teď pražská Sparta, úhlavní rival červenobílých. Zatímco klub z Holešovic překopal stávající mužstvo a nakoupil drahé hvězdy, Slavia se zaměřila spíš na stabilizaci hráčského kádru. Bude jim to stačit?


Slavia spoléhá na široký kádr


Ve slávistickém táboře moc dobře vědí, že nadcházející sezona bude pro klub nesmírně těžká. Červenobílé mužstvo totiž nečeká jen těžká bitva na domácím poli, ale i start v hokejové Lize mistrů. A náročnému programu se podřídila i letní příprava, ve které Slavia vynechá tradiční turnaj v Norimberku. “Vypustili jsme všechny turnaje kromě Tipsport Cupu. Nechceme na žádný vycestovat, protože budeme mít velice náročnou sezónu,“ říká kouč a generální manažer Slavie Vladimír Růžička. Ten bude stejně jako vloni spoléhat především na široký kádr, jenž doplní hráči z Havlíčkova Brodu. “V přípravě dáme šanci jim i našim juniorům,“ potvrzuje.


Sparta posílit musela!


Do slávistické kabiny v létě zamířila jen jedna významná posila - z Karlových Varů přišel zkušený Milan Kraft. Dlouhou dobu se spekulovalo i o příchodu Martina Ručinského, ten dal ovšem nakonec přednost Spartě. “Martin nechtěl zasahovat do týmu, který vyhrál titul. Chápu to,“ vyjádřil se k celé věci Růžička. “Sparta posílit musela, minulý ročník se jim vůbec nepodařil,“ podotýká útočník Slavie David Hruška. “Tušil jsem, že loni jim to s Petrem Nedvědem moc nevyjde, teď to bude asi jiné. Vrátilo se jim hodně hvězdných jmen, tak uvidíme,“ nechce předbíhat.


Tipsport Cup? Důležitá je extraliga


Hruška se ovšem nikterak nebojí, že by Slavia na svého pražského soka nestačila. “Věřím v sílu našeho kolektivu,“ poznamenává s tím, že na svou šanci čeká řada šikovných hráčů z Brodu. “Uvidíme, co v nich je. Pokud se jim bude dařit, tak jedině dobře pro nás!“


Ukázat se mohou už příští týden, kdy Slavia startuje další ročník Tipsport Cupu. Ten loňský jí vůbec nevyšel, v úvodu sezony ale zářila. “Kdyby tomu tak bylo i letos, nezlobil bych se,“ usmívá se Hruška, který nijak netají, že hráči berou turnaj hlavně jako zpestření. “Je to součást přípravy na nadcházející sezonu, v těch zápasech vlastně o nic nejde,“ říká upřímně.
Až začne samotná liga, tep hokejistů začne pumpovat zase na plné obrátky…


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události