Sport

Cibulková má formu jako hrom

Slovenská tenistka Dominika Cibulková se probojovala do finále v kanadském Montrealu.

Na tenisovém turnaji v Montrealu si to o titul rozdá nenasazená Slovenka Dominika Cibulková s turnajovou sedmičkou Dinarou Safinovou z Ruska. Obě hráčky zvítězily v semifinále po třísetových bitvách.

Utkání jako na houpačce

Cibulková prohrála s nasazenou francouzskou Marion Bartoliovou první set. Následující dvě sady však vyhrála a zaslouženě postoupila. Zápas Safinové vypadal jednoznačně. V první sadě uštědřila Bělorusce Victorii Azarenkové kanára, ale nakonec musela hrát také ještě dva sety.

Získá Cibulková svůj první turnajový titul?

Cibulková si zahraje o svůj první titul na okruhu WTA. Poté, co ve čtvrtfinále porazila budoucí světovou jedničku Jelenu Jankovičovou, si poradila i s nasazenou Francouzkou. V semifinále s Bartoliovou se Cibulková lépe vyrovnala s přestávkami, který byly způsobené deštěm. Proto se zápas protáhl až na sedm hodin. První nucená pauza po prohraném setu vrátila devatenáctiletou Slovenku do hry a od té doby měla navrch. "Ten déšť mi opravdu pomohl. Šla jsem do šatny a hovořila s koučem. Nebylo to jednoduché, protože byl naštvaný," přiznala Cibulková." První titul je ale pořád ještě daleko," dodala.


O tři roky starší světová osmička Safinová už má na kontě sedm turnajových prvenství. Finále soutěže s celkovou dotací 1,340.000 dolarů bude pro obě první vzájemnou konfrontací v kariéře.

Výsledky: Turnaj WTA v Montrealu:

Dvouhra - semifinále:
Safinová (7-Rus.) - Azarenková (11-Běl.) 6:0, 2:6, 6:3, Cibulková (SR) - Bartoliová (10-Fr.) 4:6, 6:4, 6:3.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události