Fotbal

Robinho touží po přestupu do Chelsea

Robinho touží po přestupu do Chelsea
Zdroj: Mediafax

Madridský klenot Robinho už nechce pokračovat v Realu. Rád by si zkusil anglickou ligu.

Podle informací španělského deníku Marca Robinho požádal trenéra Realu Madrid Bernda Schustera, aby ho uvolnil do londýnské Chelsea. "Nechte mě odejít do Chelsea. Má touha odejít do londýnského klubu je stejně silná, jako Ronaldova touha přestoupit do Madridu,“ řekl Robinho. Co na to řekl trenér Schuster, list Marca již neuvádí, ale podle jeho předchozích vyjádření je jasné, že k věci zaujímá negativní postoj.

Schuster s odchodem nesouhlasí

Představitelé Realu Robinhovi nabídli prodloužení kontraktu s gáží navýšenou o sto procent. Brazilský mladík by si tak vydělal 4 miliony liber ročně (1,22 milardy korun). Chelsea ale hráči nabízí dokonce o dva miliony liber více. "S Robinhem jsem mluvil a on moc dobře ví, jak je pro nás důležitý. Je to klíčový hráč a my vůbec nepřemýšlíme o jeho odchodu,“ uvedl Schuster.

Jednání jsou pozastavena

Představitel Chelsea Peter Kenyon uvedl, že jednání o Robinhově přestupu byla pozastavena, protože Real nemá za svou hvězdu adekvátní náhradu. "Mohu potvrdit, že to je důvod, proč jsou jednání přerušena,“ uvedl Kenyon pro oficiální stránky Chelsea. Pokud Real najde za excelentního technika náhradu, oba kluby se vrátí k jednacímu stolu.

Nemlží Robinho?

Zdroje blízké madridskému velkoklubu ale uvádějí, že Robinhova touha přestoupit je jen hra na nervy prezidenta klubu Ramóna Calderóna. Pokud bude uměle vytvářet zájem o svou osobu a ostatní týmy budou předkládat nabídky, které jsou vyšší než nabídka Realu Madrid, může dojít ke zvýšení Robinhova platu v Realu. Podle všeho by Robinhovi stačilo šest milionů ročně, tedy stejně, kolik by měl pobírat v Chelsea.


hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události