Fotbal

David Lafata: Jako přestupní stanici Jablonec neberu!

Severočeši si svůj klenot v prvním kole ještě šetřili, Lafata vyběhl jen na pár minut.

Jablonec vstoupil do Gambrinus ligy vítězně, ze Zlína si odvezl všechny tři body. Důležité vítězství je o to cennější, že tým  vyhrál i bez své největší hvězdy – střelce Davida Lafaty. Navrátilec z Austrie Vídeň nastoupil jen na závěrečných osm minut.

S trenérem jsme tak byli domluveni

Důvodem Lafatovy absence v základní sestavě byl fakt, že do Jablonce přestoupil teprve ve čtvrtek, tedy jen dva dny před začátkem ligy. “Minulý týden byl pro mě hodně náročný, měl jsem hodně stěhování a tak. S týmem jsem stihl jediný trénink, takže s trenérem jsme se domluvili, že proti Zlínu budu ještě na lavičce,“ řekl pro tn.cz Lafata.


Toho velmi potěšil fakt, že i bez něj dokázali jeho spoluhráči získat cenné vítězství. “Vyhrát venku první kolo, to je nádhera, pro nás to jsou zlaté body. Teď nás ale čekají dva těžké zápasy doma (s Ostravou a Mladou Boleslaví) a my musíme náš dobrý start potvrdit,“ má jasno šikovný útočník.

Měl hned několik nabídek, sáhl po té jablonecké

Šestadvacetiletý hráč se do Jablonce vrátil po roce a půl, jeho kroky však mohly zamířit prakticky kamkoliv. Nabídek měl hned několik. “Já osobně jsem jednal s vedením Budějovic, Ostravy, Teplic a právě Jablonce,“ vypočítává řadu klubů, které eminentně stály o jeho služby. On sám uvažoval hlavně o návratu do Českých Budějovic. “Jsem tam doma, pořád tam mám hodně svých kamarádů,“ přiznává Lafata a jedním dechem dodává: “Neodcházel jsem odtamtud zrovna v dobrém, i proto mě jejich nabídka dost potěšila. Věděl jsem, jakou smlouvu mi nabízejí, možná by však nebyli schopní domluvit se na odstupném s Austrií,“ přemítá.


Už nikdy se to asi ale nedozví, kývl totiž Jablonci. “Já i manželka to tady máme rádi, lidé se tu ke mně chovali vždy slušně. Už když jsem odsud odcházel, říkal jsem, že na Jablonec nedám dopustit – podmínky jsem tu měl krásné,“ pěje ódy na svého současného zaměstnavatele.
"Prostě jsem se rozhodl pro něj a věřím, že to byl správný krok.“

Jako přestupní stanici to neberu

Někdo si může myslet, že Lafata bere severočeský klub pouze jako roční ozdravovnu, která ho vymrští zpět do většího klubu. On sám to však razantně popírá. “Jako žádnou přestupní stanici to neberu, podepsal jsem zde smlouvu na tři roky. Chci pomoci Jablonci dostat se tam, kde ho všichni chceme vidět, tedy alespoň v klidném středu tabulky. Tím ale neříkám, že bych si někde jinde nechtěl ještě zahrát,“ nechává si otevřená zadní vrátka.


Jaké cíle má tedy on sám? Pokukuje i po návratu do reprezentace, kam byl nominován ke čtyřem zápasům? “Reprezentace je nejvíc, co může být. Samozřejmě bych si tam rád ještě zahrál, ale všechno se bude odvíjet od mých výkonů v Jablonci,“ uzavírá střízlivým pohledem.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události