Fotbal

Zraněného Sneijdera střídá v Madridu Van der Vaart

Nizozemský fotbalista Realu Madrid Wesley Sneijder si poranil koleno a delší čas bude mimo hru.

Hráč Bílého baletu a nizozemské reprezenatce se zranil v přípravném utkání svého týmu s Arsenalem. Týmy se utkaly v rámci francouzského Emirates Cupu, kterého se účastnily i Nedvědův Juventus a německý Hamburk. Čtyřiadvacetiletý hráč si natrhl vnitřní vaz v levém koleně a podle verdiktu lékařů ho čeká tříměsíční pauza.

Zranění je naštěstí "lehčí"

Nizozemský záložník odešel z hřiště asi po hodině hry, kdy ho tvrdě atakoval Abou Diaby. Klubový lékař Juan Carlos Hernández po bezprostředním vyšetření řekl: "Pokud to je pouze vnitřní vaz, mohl by se vyhnout operaci a uzdravit se za tři měsíce. Jestli je ale přetržen i křížový vaz, bude nutná operace.“ Z té se eventuálně mohl Sneijder zotavovat až šest měsíců.

Spoluhráč Robben přišel o parťáka

Arjen Robben, týmový kolega Sneijdera v dresu Madridu i reprezentace, je z celé události velmi smutný. "Zranění Wesleyho je nepříjemná věc, která nás bohužel potkala. On je ale skvělý hráč a bojovník, takže počkáme, jak se celá situace vyřeší,“ řekl hráč. Během několika dnů čeká Sneijdera komplexní vyšetření, které ukáže rozsah a vážnost jeho zranění.

Půjde Ronaldo do Realu?

Zranění Sneijdera vyvolalo opět otázku případného angažování portugalského záložníka Cristiana Ronalda z Manchesteru United. Obránce Realu Madrid Michel Salgado k tomu zaujal jasné stanovisko. "Zranění Wesleyho je vážný problém pro klub. Ronaldo je skvělý hráč a neměli bychom problém přijmout ho v týmu," prohlásil. Manchester United v čele s manažerem Sirem Alexem Fergusonem se ale možnému odchodu své největší hvězdy brání.

Ferguson může být v klidu, Realu podepsal Van der Vaart

"Včera do sebe všechno zapadlo a já se stěhuju do Realu Madrid. Vždycky jsem chtěl hrát ve Španělsku, protože mám k této zemi silný vztah. Zítra odpoledne budu oficiálně přestaven na San Bernabeu," uvedl pětadvacetiletý Van der Vaart, jehož matka je Španělka.


Podle španělských médií by měl kreativní záložník podepsat v "Bílém baletu" pětiletou smlouvu. Německý Hamburk by za tento transfer měl inkasovat částku 9 milionů euro (216 milionů korun).

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události