Hokej

Lubina dostal v Pardubicích vyhazov

Lubina dostal v Pardubicích vyhazov

Ladislav Lubina už nebude asistentem u pardubických hokejistů. Klub s ním ukončil spolupráci do doby, než bude uzavřen jeho případ se smrtelnou autonehodou.

Lubina na konci července zavinil automobilovou nehodu, při níž zemřel otec bývalého fotbalového reprezentanta Vratislava Lokvence. Novým asistentem hlavního kouče Václava Sýkory se stal Jiří Seidl. Klub to v pondělí uvedl na internetových stránkách.


"HC Moeller Pardubice ukončil spolupráci s asistentem trenéra Ladislavem Lubinou a to do úplného vyřešení jeho případu," stojí v prohlášení uvedeném na stránkách. Lubina dostal od klubu bezprostředně po nehodě osobní volno, nyní se vedení Pardubic rozhodlo spolupráci s ním přerušit úplně do vyřešení případu.

Generální manažer pardubického hokeje Zbyněk Kusý odpovídá na otázky ke kauze Ladislava Lubiny...

Kdy jste se rozhodli k tomu, že ukončíte spolupráci s Ladislavem Lubinou?
Toto rozhodnutí padlo během našeho jednání v pátek.

Kdo byl iniciátorem tohoto rozhodnutí?
Nejde o to, kdo byl iniciátorm.Ta situace byla potřeba řešit. Minulý týden vydala policie první verdikt a bylo jasné, že vyšetřování se nějaký čas ještě potáhne. A vyloučený není ani soudní proces. My jsme ale v přípravě na novou sezonu a nemůžeme si dovolit čekat, až se celá kauza vyřeší. Proto jsme se rozhodli Lubinu odvolat.

Jak budete postupovat v případě, že se Lubinova vina neprokáže?
Tak určitě bychom si spolu sedli a probrali všechny možnosti, které by se v danou chvíli nabízely.

Uvažujete, že byste mu vrátili funkci asistenta trenéra?
To nelze říct takhle dopředu. Nevím, jestli by se vrátil přímo do asistentské funkce, ale určitě bysme pro něho hledali nějaké alternativy.

Co opilecká minulost Ladislava Lubiny? Bylo veřejným tajemstvím, že pod vlivem alkoholu sedá za volant?
Nezlobte se, k tomuto tématu se nebudu vyjadřovat.

Do vězení až na pět let

Lubina je obviněn z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti. Bývalý hokejový reprezentant ve čtvrtek 24. července ráno zavinil nehodu dvou automobilů, dodávky a kamionu na silnici mezi Hradcem Králové a Náchodem. Řidič dodávky, otec fotbalisty Vratislava Lokvence, při nehodě zemřel. Lubina místo činu po několika minutách opustil a až odpoledne se sám přihlásil na policii.


Dechová zkouška i následný krevní rozbor alkohol v krvi nepotvrdily. Lubinovi hrozí trest až ve výši pěti let odnětí svobody.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události