Motorsport

Hamilton: Byl to jeden z nejhorších závodů kariéry

Lewis Hamilton popsal minulou Velkou cenu v Maďarsku jako jednu ze svých nejhorších v kariéře.

Britský pilot odstartoval do závodu z pole position, ale ještě na konci cílové rovinky ho předjel Felipe Massa. Víc však Hamiltona musel mrzet defekt, který ho potkal za polovinou závodu. „Byl to pravděpodobně jeden z mých nejhorších závodů kariéry,“ řekl Hamilton. „Ale na tu hrůzu to pořád nedopadlo úplně špatně. Získal jsem čtyři body a upevnil jsem si vedení v šampionátu,“dodal.

Britův tvrdý pád na zem

Hamilton přijel na Hungaroring po vítězstvích v Silverstone a na Hockenheimu plný sebevědomí. Když pak vyhrál v Maďarsku kvalifikace, tak už se musel vznášet v nebeských výšinách. O kousek blíže zemi ho přiblížil Massův manévr záhy po startu, po kterém se Hamilton ocitnul na druhém msítě. Na zadek ho musel posadit moment z 41. kola, když mu praskla levá přední pneumatika. Defekt znamenal propad z druhého až na jedenácté místo.

Massovo ferrari nezvládlo maďarský čardáš

Brazilec si v tu chvíli jel pro pohodlné vítězství, které by mu rovněž zajistilo vedení v šampionátu. Náročný maďarský okruh dal jeho ferrari pořádně zabrat, což se ukázalo pět kol před cílem. Se skřípěním zubů musel Massa odstavit svůj vůz s „uvařeným“ motorem mimo trať.

Paní Štěstěna má ráda Finsko

Vítězství spadlo do klína Hamiltonovu týmovému parťákovi z McLarenu, Heikkimu Kovalainenovi. "Bylo to hodně dlouhé čekání, měli jsme trochu víc štěstí než konkurence, ale to nijak nesnižuje náš výkon," rozplýval se po svém vítězství finský pilot.


"Nebylo to nakonec tak špatné, jaké to mohlo být, ale zároveň to nebyla žádná velká sláva.Když jsem měl defekt, tak jsem si říkal, ale ne, zase je to tady. Stalo se mi to totiž několikrát během minulé sezony, což mě v podstatě stálo i titul mistra světa," komentoval svoje vystoupení na maďarském okruhu vedoucí muž šampionátu Lewis Hamilton.


Cirkus s názvem Formule jedna teď čeká třítýdenní pauza, než se znovu roztočí ve španělské Valencii.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události