Fotbal

Lavičkova premiéra – radost z návštěvy i konflikt s Řepkou

Hned několik premiér vidělo více než 15 tisíc diváků v sobotním prvním zápase Sparty v novém ročníku Gambrinus ligy.

Svou premiéru před domácím publikem si odbyl nový letenský kouč Vítězslav Lavička. Pětačtyřicetiletý fotbalový odborník se zaplněnému stadionu odvděčil premiérovým ziskem plného počtu bodů proti nebezpečné Mladé Boleslavi. "Byl to ten typ utkání, ve kterém mohl vyhrát jeden i druhý tým. Hra byla poměrně vyrovnaná, příležitosti byly na obou stranách," vyzdvihl po utkání výkon soupeře domácí lodivod.


Lavička: Kadlecův gól byl parádní

V Praze oba celky předvedly pěkné útočné akce, které bavily početnou návštěvu, Lavička přesto nebyl příliš spokojený: "Kvalita zápasu byla ovlivněna začátkem sezony, často bylo vše spíše ve znamení bojovnosti než kvality." Za krásnou pak bývalý trenér reprezentace do 21 let označil jedinou branku utkání. Tu vstřelil skákavou střelou z velké dálky člen české výpravy na nedávném ME v Rakousku a Švýcarsku Michal Kadlec.


"Kadlecovi se podařilo vstřelit parádní gól, za který jsem moc rád," vyznal se Lavička s úsměvem na tváři novinářům. Na vlně pozitivního myšlení jej drží i další okolnost prvního domácího utkání ligy v sezoně. "Co mne ovšem velmi potěšilo, byla divácká kulisa. Za sebe i za mužstvo bych fanouškům, kteří nás přišli podpořit, chtěl moc poděkovat." Děkovat za tři body ale mohl také benevolenci rozhodčího Jílka, který měl několik důvodů vyloučit sparťanského stopera Řepku.

Řepkovi domlouvali Lavička i Berger

Zejména jeho zbytečný likvidační faul zezadu na Pecku po červené kartě doslova volal. "Na moje gusto tam bylo příliš zákroků, které šly řešit jinak. Ale znáte to, první kolo, velká motivace. O poločase jsem mluvil s Tomášem Řepkou, který již měl na kontě žlutou kartu. Poté se však uklidnil a zbytek zápasu dohrál bez problémů." Jak kontroverzního borce o přestávce uklidňoval, ale Lavička neprozradil.


Poprvé po návratu do české ligy, ve které naposled působil před třinácti lety, se letenským fandům představil vicemistr z ME 1996 Patrik Berger. Při své obnovené premiéře zdobila jeho rukáv kapitánská páska. "Byl pro mužstvo velkým přínosem. Pracoval pro tým, navíc víme, že jeho výkony se budou ještě lepšit,“ zhodnotil výkon svého svěřence Lavička. Sám fotbalista, který dlouho působil v anglické Premier League, ale z toho, co předvedl, radostí neskákal.

Berger: Můj výkon nebyl ideální

"Mám dobrý pocit, že jsem odehrál bez problémů celých devadesát minut. Výkon z mé strany nebyl ideální, ale věřím, že ještě půjde nahoru," uvedl pro oficiální stránky Sparty čtyřiatřicetiletý záložník. Ten byl dalším, který nesmlouvavému Řepkovi musel za příliš ostré zákroky domluvit. "Jen jsem mu připomněl, že si musí dávat pozor a chodit do soubojů opatrněji a on to zvládnul perfektně. Ve druhém poločase už nebyl jediný problém a čisté konto je pro obranu jasnou vizitkou."


Premiérovou ligovou nulu ve sparťanském dresu si připsal slovenský brankář Matúš Kozáčik. Fotbalista, který na Letnou již dříve přišel z celku největšího rivala Slavie, chytil svou šanci při zranění Blažka, jak se patří. Proti Boleslavi předvedl mimo jiné neuvěřitelný zákrok proti Nečasovi, který ještě asi teď kroutí hlavou nad tím, jak je možné, že míč v síti neskončil.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události