Fotbal

Slavia získala guinejského záložníka

Slavia získala guinejského záložníka
Zdroj: SK Slavia Praha

Mistrovské Slavii se na tři roky upsal fotbalový záložník Amadou Cissé. Gambrinus ligu tak bude hrát první zástupce Guineje.

Dvaadvacetiletý defenzivní hráč, který s týmem absolvoval převážnou část letní přípravy, podepsal s vedením českého mistra smlouvu do konce června 2011.

Chtěl by hrát s bratrem za reprezentaci

"Ve Slavii jsou pro fotbal vynikající podmínky, je tu výborná parta, špičkoví fotbalisté. Velkou výhodou pro mne je, že mohu s trenérem komunikovat francouzsky," uvedl po podpisu Cissé na oficiálních stránkách klubu. Ten může v případě potřeby zaskočit i na místě stopera.


Naposledy působil ve Francii v nižších soutěžích, díky angažmá ve Slavii by se chtěl odrazit až do reprezentace, za kterou už hraje jeho bratr Djibril. "Udělám maximum pro to, abych dostal šanci a využil ji," prohlásil.

Česky už trochu umí

Dalším lákadlem při jeho českém angažmá je pro sympatického fotbalistu Eden. "V Conakry máme ještě větší stadion, ale Eden je krásnější. Doufám, že se na mne přijede někdo z mé rodiny podívat, jako první to bude asi bratr, který bydlí v Paříži.“


Cissé se k týmu připojil už v červnu na kondičním soustředění v Krkonoších a nastoupil i v přípravných zápasech. Za krátkou chvíli si osvojil první česká slovíčka. "Jako první slova jsem se naučil ta fotbalová – záda, rychlejc, pomalu, protáhni,“ svěřil se slávistickému webu. "Pak takové děkuju, prosím, dobré ráno, dobrý den,“ dodal.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události