Sport

Kreuziger: Pro úspěch na olympiádě jsem udělal maximum

Kreuziger: Pro úspěch na olympiádě jsem udělal maximum
Zdroj: tn.cz

S "mlynářškou" čepicí na hlavě vyrazil třináctý muž z Tour de France Roman Kreuziger do Pekingu.

V pondělí dopoledne se na ruzyňském letišti objevil opálený, vytáhlý muž v oblečení, v němž budou čeští olympionici trávit volný čas. Jenom málokdo ho mohl identifikovat. Na hlavě měl, jak sám řekl "mlynářskou" čepici a na očích sluneční brýle.


S bagáží, ve které se skrýval exkluzivní cyklistický materiál, vyrazil cyklista Roman Kreuziger do Pekingu. O svůj závodní arzenál se juniorský mistr světa nebál. Vrásky na čele mu spíše dělal chladný vzduch, který proudil z letištní klimatizace. "Nejvíc musím dávat pozor na odlet, protože na letištích jsou klimatizace, což je pro sportovce nebezpečné kvůli nachlazení," řekl Kreuziger, který nechce ponechat nic náhodě.

Odpočívat po Tour? Raději ne!

Zatímco mohlo české cyklistické eso po životním výsledku na Tour de France odpočívat, tak Kreuziger raději závodil, aby udržel tělo v pohotovostním režimu. Jeho nabitý program před odjezdem do Pekingu čítal například kritéria v belgickém Aalstu nebo v Rakousku.


„Po Tour nebylo volno na místě. Člověk je unavený a závoděním se tělo uvolní spíš než někde na dovolené. Právě kvůli tomu jsem jel ta kritéria. Příprava byla vyvinutá maximálně k tomu, abych na olympiádě nevybouchnul. Udělal jsem maximum pro dobrý výsledek,“ řekl Kreuziger.Jednodenní závod je loterie

"Řekněme, že cíle nemám. Ten program byl docela náročný. Jednodenní závod je navíc loterií, která může přinést jak skvělý výsledek, tak výbuch," komentoval Kreuziger svoje cyklistické šance. Podle jeho slov mu více sedí spíše etapové závody, kde si člověk takový výbuch může dovolit. V dalších dnech se dá totiž jedno selhání napravit. V jednodením závodě to samozřejmě znamená konec.

Dva proti přesile

Kreuziger, který vyrazil na olympiádu osamocen, bude na pokoji bydlet s reprezentačním kolegou Petrem Benčíkem. O "samotku" prý nestál. Když se žertuje a povídá, tak čas lépe utíká. Ve stejném složení nastoupí 9. srpna v 5:00 středoevropského času k olympijskému závodu.


Fakt, že v Pekingu startují  z Čechů pouze dva, nevidí Kreuziger jako velký problém. "Vzhledem k tomu, že i silné země, jako je Itálie nebo Španělsko mají v závodě pět lidí, tak mi to nevadí. Ten rozdíl není až tak velký," komentoval Kreuziger zdánlivou nevýhodu Čechů.  

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události