Fotbal

Ve West Hamu se o místo poperou čeští brankáři

Trenér gólmanů anglického týmu Luděk Mikloško má k dispozici Jana Laštůvku a nadějného Marka Štěcha.

Fotbalový gólman Jan Laštůvka odešel o víkendu na hostování z ukrajinského Šachtaru Doněck do West Hamu. V londýnském týmu je bývalý brankář Baníku Ostrava na ročním hostování s opcí na případný přestup. Laštůvkovým přímým nadřízeným bude česká brankářská legenda Luděk Mikloško. Jeho novým spoluhráčem a konkurentem je osmnáctiletý český brankář Marek Štěch.


V Premier League už působil

Po sezoně strávené v Bochumi se Laštůvka vrátil do anglické ligy, kterou v předminulém soutěžním ročníku okusil v dresu jiného londýnského klubu Fulhamu. Do Upton Parku přichází Laštůvka na post druhého gólmana k Robertu Greenovi, ovšem podle slov Luďka Mikloška dostane určitě šanci předvést své brankářské umění. Trenér gólmanů považuje Laštůvku za velmi zkušeného hráče a pochvaluje si, že desátý celek uplynulého ročníku Premier League má velmi vyrovnanou brankářskou dvojici.


Hlavní trenér West Hamu Alan Curbishley je zase spokojený s prací Luďka Mikloška. "Luděk je velmi bystrý muž. Konečně máme skupinu vynikajících gólmanů. Tato skutečnost je donutí podávat skvělé výkony," řekl Curbishley.

Štěch nastupuje v přípravných zápasech

West Ham v těchto dnech pokračuje v přípravě na nadcházející sezonu. Posledním soupeřem mu byl druholigový Southampton. Domácí Saints vedli po půlhodině hry dvěma góly v rozmezí čtyř minut, West Ham ale nakonec uhrál remízu 2:2. Za Kladiváře nastoupila mladá brankařská naděje Marek Štěch. Ten předvedl několik skvělých zákroků a vysloužil si pochvalu od hlavního kouče Alana Curbishleyeho.


 "Při první velké šanci soupeře jsem vyrazil míč nad břevno. I přes dva inkasované góly jsem si na hřišti věřil," prohlásil po zápase český brankář. Štěch si zachytal několik minut i v minulém přátelském utkání s Peterborough. Hammers vyhráli po dvou brankách Craiga Bellamyho 2:0.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události