Fotbal

Mourinho začal v Itálii válku s Nedvědovým koučem

Portugalský kouč Interu Milán pokračuje ve slovních přestřelkách i v Itálii.

Populární portugalský kouč José Mourinho začal slovní válku ještě před začátkem italské fotbalové ligy. Jako trenér londýnské Chelsea se přes média dohadoval se všemi trenéry nejlepších klubů Premier League - Wengerem (Arsenal), Fergusonem (Manchester Utd.) i Benítezem (Liverpool). Teď v Itálii už si nový kouč Interu Milán vjel do vlasů s trenérem Juventusu Turín Ranierim.


Mourinho si nenechá nic líbit

"Jsi starý a bez šťávy," to je odpověď José Mourinha na prvotní útok Claudia Ranieriho, kouče Staré dámy. Ten totiž po nedělní porážce 0:3 v přípravě s Hamburkem prohlásil: "Nejsem jako Mourinho, nepotřebuji vyhrávat, abych si byl sebejistý." Mourinho se nenechal dvakrát pobízet a zasypal Ranieriho sprškou urážek. 


Že by první útok nechal bez povšimnutí, to od Pana Výjimečného - jak sám sebe Mourinho v Anglii nazval, nečekejte. Mourinho okamžitě nabil svou zbraň a sestřelil trenéra Staré dámy několika tvrdými slovy. "Jsem v Itálii proto, abych tvrdě pracoval a ne se účastnil nějakých slovních přestřelek," začal ještě v jemném stylu.

Aby byl přesvědčený o své práci, potřebuje vyhrávat

"Chci s Interem dosáhnout úspěchů a nezajímám se o práci jiných. Ranieri? Má pravdu, že jsem na sebe velmi náročný a potřebuji vyhrávat, abych byl přesvědčený o své práci. Proto jsem taky vyhrál tolik trofejí," vysvětlil Mourinho. A hned přidal: "Ranieri má uvažování někoho, kdo nepotřebuje vyhrávat, vždyť už je mu skoro sedmdesát let!" 


"Vyhrál Superpohár a další menší trofeje, je příliš starý na to, aby změnil myšlení. Je zkrátka starý a nic nevyhrál," má jasno portugalský kouč. Co se týče svého týmu, Mourinho pochválil zejména švédskou hvězdu Zlatana Ibrahimoviče. "Vidět ho na tréninku mi dovoluje poznat, jak výjimečný je. Je lepší než Kaká, Messi i Ronaldinho. Je to zkrátka Special One," použil svou přezdívku pro kanonýra Interu.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.