Sport

Koupili jste falešné vstupenky na OH? Máte smůlu!

Sportovní fanoušci z celého světa, kteří se chtěli podávat na olympijské hry do Pekingu, byli ošizeni, když si na internetu koupili neexistující či falešné vstupenky.

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) oznámil, že se bude celou situací zabývat a pokusí se podvodníky odhalit. Ošizení fanoušci ale mají smůlu. Vše vyšlo najevo příliš pozdě, náhradní vstupenky na hry do Pekingu jen těžko seženou. Informaci přinesla v pondělí agentura Reuters.

Poškozenými jsou rodiny sportovců

Objetí podvodu se staly rodiny sportovců z Austrálie a Nového Zélandu. Dalšími podvedenými jsou lidé ze Spojených států amerických, Japonska, Norska, Činy a Británie. "Nemůže akceptovat fakt, že někteří lidé zaplatili za lístky, které následně nedostali," prohlásil Gerhard Heiberg, člen výkonného výboru MOV.


Heiberg dodal, že se o problému dozvěděli v minulém týdnu. Tehdy MOV a také Olympijský výbor Spojených států zaregistroval soudní proces v Kalifornii, který měl řešit nejméně šest internetových stránek prodávajících ilegální nebo neexistující vstupenky.

MOV prý nezakročil včas

Právní zástupce Jim Moriarty, který měl podle svých slov přijít podvodem o 12 tisíc amerických dolarů, je ale jiného názoru: "Oni o těchto stránkách věděli už několik měsíců a nijak nezakročili. Zničili tak sny a naděje tisíců lidí." Právě on je také partnerem právnické firmy z Houstonu, která se hodlá zabývat oběťmi tohoto podvodu.

Fanoušek přišel o 57 tisíc dolarů

Podle některých zpráv někteří podvedení Australané přišli až o 45 tisíc dolarů, Moriarty dokonce přichází s tvrzením, že jedna nejmenovaná osoba hlásí ztrátu dokonce 57 tisíc dolarů. "Nejhorší na tom všem je, že někteří lidé ještě ani nevědí, že byli podvedeni. Chtějí si vyzvednout lístky až přímo v Pekingu, ale ty tam nebudou. Podle mého názoru byly prodány tisíce neexistujících vstupenek," dodal Moriarty.


Jednou ze stránek obviněných z podvodu je také www.beijingticketing.com. Přestože se nad jejím fungováním pozastavil MOV už v minulém týdnu, ještě v pondělí stránka funguje a nabízí vstupenky na spoustu akcí, včetně úvodního ceremoniálu. Profesionálně vypadající web, který využívá i oficiálního olympijského loga, má v kontaktech uvedené telefonní číslo z Londýna a adresu v americkém Phoenixu.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události