Fotbal

Eduardo se vrátí na trávníky před Vánocemi

Kanonýr londýnského Arsenalu Eduardo je spokojen s léčbou dvojité zlomeniny levé nohy.

Brazilský útočník Arsenalu s chorvatským pasem Eduardo da Silva se zotavuje z vážného zranění a s průběhem své léčby je spokojen. Kvůli brutálnímu skluzu Martina Taylora z Birminghamu chybí Eduardo Arsenalu už šest měsíců a navíc chyběl v sestavě Chorvatska na nedávném Euru. I  přes zranění ho chorvatský kouč Slaven Bilič zahrnul do výpravy svého týmu. Do sestavy Kanonýrů by se Eduardo měl vrátit ještě před Vánocemi. S přípravou by měl začít během října.


"Lékaři mi sdělili, že budu úplně vyléčený a budu moct hrát opět fotbal. Cítím se velmi dobře a moje rehabilitace probíhá mnohem lépe, než jsem očekával," prohlásil pětadvacetiletý hráč.

O začátek Premier League přijde i Drogba

Svého kanonýra bude postrádat i Chelsea. Další velkoklub z britských ostrovů se bude muset v úvodu anglické Premier League obejít bez útočníka Didiera Drogby. Třicetiletý střelec z Pobřeží slonoviny se stále zotavuje ze zranění kolena a podle trenéra londýnského klubu Luize Felipeho Scolariho zmešká minimálně zahajovací duel ligy s Portsmouthem, který je na programu 17. srpna.


"Didier nebude hrát první zápas a myslím, že bude chybět i v tom druhém. Pokud nenastanou další problémy, myslím, že by měl být připraven na ten další 31. srpna proti Tottenhamu," řekl Scolari.


"Cítí zlepšení každým dnem. Didier na sobě pracuje a dělá všechno pro brzký návrat. Věřím, že by mohl příští týden začít trénovat s týmem, musí pak ale dohnat kondici," dodal brazilský kouč.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události