Fotbal

Karel Brückner zná své asistenty

Karel Brückner zná své asistenty

Ján Kocian a Andreas Herzog budou na lavičce národního týmu Rakouska pomáhat Karlu Brücknerovi.

Bývalému kouči českého národního týmu budou u rakouské fotbalové reprezentace pomáhat Slovák Ján Kocian a Rakušan Andreas Herzog. Informaci potvrdil generální sekretář Rakouského fotbalového svazu Alfred Ludwig.

Čech, Slovák plus Rakušan...


Český trenér Karel Brückner v roli hlavního kouče, ve funkci asistentů bývalý trenér slovenské fotbalové reprezentace Ján Kocian a Rakušan Andreas Herzog. Tahle trojice má dovést rakouský fotbal na mistrovství světa v roce 2010, které se bude konat v Jihoafrické republice. Informoval o tom generální sekretář Rakouského fotbalového svazu Alfred Ludwig s tím, že Herzog musí ještě v nejbližších dnech podepsat smlouvu. "Pro Herzoga by to měla být šance do budoucna. V roce 2010, až panu Brücknerovi vyprší smlouva, by mohl sám tým převzít," poznamenal Ludwig.

Chci reprezentaci pomáhat...

"Budu podporovat Brücknera stejně, jako jsem podporoval Hickersbergera," řekl devětatřicetiletý Herzog, který odehrál za rakouskou reprezentaci rekordních 103 zápasů. "Na spolupráci s Brücknerem jsem měl zájem od samého začátku, jen jsem si nebyl jist, jestli o moje služby stojí i fotbalový svaz. Nyní cítím, že o mě zájem je, uvedl Herzog.

Tlačí je čas

Rakušané potřebují otázku složení trenérského týmu vyřešit co nejrychleji. Do nominace na blížící se přípravný zápas s Itálií zbývá už jen devět dní. A to není zrovna moc času na to, aby si český kouč udělal úplný obrázek o rakouském fotbale. Zápas se přitom hraje 20. srpna. Za jednatřicet dní pak už Rakušané vyrazí do kvalifikace o MS, kde je čeká na úvod zápas s favorizovanou Francií.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události