Fotbal

Odejde Michal Kadlec do Sampdorie Janov?

Odejde Michal Kadlec do Sampdorie Janov?
Zdroj: AC Sparta Praha

Michal Kadlec rozhodl zápas Sparty s Mladou Boleslaví. Dočká se ještě dalšího zásahu v rudém dresu?

Sparťanský obránce Michal Kadlec se možná dočká vytouženého zahraničního angažmá. Podle italských médií si ho vyhlédla Sampdorie Janov.

O zájmu Sampdorie se ví, zatím se ale nejedná

"Ano, něco o tom víme. Zástupci Sampdorie se byli na Michala dívat proti Mladé Boleslavi. Ale žádná jednání zatím neprobíhají," řekl Michalův otec Miroslav Kadlec, bývalý úspěšný reprezentant a v současnosti hráčský agent.

Janovu chybí defenzivní hráči, Kadlec by se hodil

Sampdoria přišla v létě o dva obránce. Cristiana Zenoniho přetáhla FC Bologna a z Janova odešel i Cristian Maggio. Navíc se nepodařilo získat dalšího obránce Marca Rossiho z Parmy a Argentince Jonathana Bottinelliho. Proto se jako další výborná možnost jeví příchod Michala Kadlece.


Na zástupce italského klubu zanechal Kadlec už v minulé sezoně výborný dojem. Janovský tým dobře ví, že českého fotbalistu může použít jako stopera nebo na levé straně obrany. Sampdorii by se prý více hodil do středu defenzivy a naskočit by prý mohl rovnou do základní sestavy.

Až tři milony euro za sparťanského hráče

Kadlecova cena by se podle Sampdorie mohla pohybovat kolem 3 milionů euro (72 milionů korun), což by měla být schopná za Kadlece vyplatit. Otázkou je, zda podobná představa o odstupném panuje i na Letné. Italský klub by prý byl ochoten přistoupit i na roční hostování s opcí na přestup. Stejně jako tomu bylo loni v případě útočníka Antonia Cassana, který přišel podobnou cestou z Realu Madrid.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události