Hokej

Yzerman radí legendám NHL: pokračujte v kariéře

Mats Sundin. Peter Forsberg. Joe Sakic. Teemu Selänne. Všichni čtyři napínají fanoušky a váhají, zda mají ukončit kariéru.

Posledních patnáct let měli švédští hokejisté pokaždé jasno, co budou uprostřed léta dělat. Mats Sundin všechny telefonicky obvolával a ve Stockholmu organizoval pravidelné společné tréninky, kde se všichni pohromadě připravovali na NHL. Letos je to jinak. Sundin nebruslí a místo puků odpaluje míčky na golfovém hřišti.

Chystá se Sundin do důchodu?

„Netrénuje a vypadá to, že se ani trénovat nechystá,“ říká jeho agent J.P. Barry. Sundinovi skončila smlouva v Torontu a teď váhá, co dál. Má nabídky i z ostatních klubů, ale není si úplně jistý, jestli chce ještě pokračovat v kariéře.


Podobně jsou na tom i Peter Forsberg, Joe Sakic a Teemu Selänne. Také jim skončila smlouva, také oni váhají. Sundinovi je 37 let, Sakicovi 39, Forsbergovi 35 a Selännemu 38. Všichni přemýšlejí, jestli jim ještě stojí za to, aby na sebe každý den navlékali zpocenou hokejovou výstroj a zapojili se do kolotoče NHL. Tam dnes vládnou dvacetiletí mladíci jako Crosby, Ovečkin, Malkin a další.

Ani Yzerman nevydržel dlouho bez hokeje

„Jestli si nejste úplně jistí, že už nechcete dál hrát, pak byste určitě měli pokračovat,“ vzkazuje jim legendární Steve Yzerman. Říká, že na to, aby si opravdu odpočinuli od hokeje, budou mít dost času v důchodu. „Pokud opravdu váhají, ať určitě hrají,“ dodává. Sám ví, že bez hokeje by si nudou ukousal nehty na prstech. On sám v Detroitu ukončil kariéru v roce 2006 a už za dva měsíce pracoval ve vedení klubu.


Sundin, Forsberg, Selänne ani Sakic o své budoucnosti ještě oficiálně nevydali žádné stanovisko. Nikdo neví, jestli opravdu ukončí kariéru, nebo ne. Ale ještě před tím, než něco oznámí na tiskové konferenci, možná by se všichni mohli spojit se Scottem Niedermayerem. On jim popíše svůj příběh - před rokem ukončili kariéru a v průběhu sezony se vrátili. Ostatně Teemu Selänne se zachoval stejně.

Mats Sundin pořád umí...

V zápase Toronta s Floridou se Sundinovi povedl parádní kousek. Byl u všech gólů svého mužstva a Maple Leafs se mohli radovat z vítězství 6:5. Sám Sundin vstřelil 4 góly, na další dva přihrál. Byla by škoda, aby tento hráč odešel do hokejového "důchodu", nemyslíte?


TN.cz, jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události