Fotbal

Jak musel Fenin málem zpívat hity od božského Karla

Jak musel Fenin málem zpívat hity od božského Karla

Českého fotbalistu Eintrachtu Frankfurt Martina Fenina čekalo na setkání s fanoušky překvapení.

Příprava českého útočníka na novou sezonu čítá kromě tréninkového drilu a přátelských utkání také klubové povinnosti, do nichž spadá třeba i setkání s fanoušky. Hned deset tisíc jich přišlo na "den otevřených dveří“, které frankfurtský klub pořádal minulou neděli.

Takhle to na stadionu ve Frankfurtu vypadalo, když na trénink přišlo 10 tisíc fanoušků:


Němce zajímal Karel Gott

"Trénink proběhl na hlavním hřišti před jejich zraky. Ráno jsme měli sraz, v areálu stadionu se lidi volně pohybovali, bylo to příjemné,“ uvedl nadšený Fenin na svých webových stránkách. To však ještě nebohý fotbalista nevěděl, že ho bude čekat pohovor s fanoušky a s moderátorem akce, který Fenina počastoval netradičními dotazy.


"Bylo to trochu stresující. Naštěstí mě šetřil, nedával těžké otázky. Ptal se, jak jsem se tu sžil za ten půl rok, něco na Karla Gotta. Nic zákeřného to nebylo," popisoval s úsměvem na rtech mladý fotbalista. Zpívat některý z hitů božského Karla prý Fenin naštěstí nemusel.

Už zase střílí ostošest

Talentovaný fotbalista hýřil dobrou náladou a koneckonců měl důvod. V přípravě na nový ročník německé bundesligy se mu daří. Ve čtyřech zápasech vstřelil tři branky a podílel se na úspěšné bilanci svého týmu, která čítá tři výhry a jednu remízu.

Feninův hattrick v prvním zápase v bundeslize si prohlédněte ZDE.


Natažené lýtko a tréninkové manko

Je zjevné, že trenér Friedhelm Funkel na českého útočníka hodně sází, protože v každém zápase odehrál alespoň 45 minut, až na ten poslední proti Augsburgu. "Ve středu před zápasem jsme byli my reprezentanti běhat a já si trochu natáhl lýtko, takže jsem den netrénoval a v pátek ne úplně naplno. Možná jsem nehrál kvůli tomu, že jsem pořádně netrénoval, nevím," vysvětloval Fenin.

Konečně to začne!

Další tréninkový výpadek si český forvard nemůže dovolit, protože začátek nové sezony už neklepe, ale přímo bouchá na vrata. "Konečně to pomalu začne, bude o co hrát. V sobotu máme pohár, kterému se tady přikládá obrovský význam, pak přátelák s Realem Madrid a ligu s Herthou. Nejhorší dřina je pryč, sezona startuje. Super!"

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události