Fotbal

Autor hattricku Jun je ve všech sestavách kola

Jediným fotbalistou, který zaujal v prvním kole Gambrinus ligy zástupce všech jedenácti médií, které v anketě hlasují, byl teplický útočník.

Bývalý sparťanský střelec v minulé sezoně nenaplnil očekávání v podobě počtu vstřelených branek. Do nového ročníku ale vlétl jako uragán a třemi góly sestřelil České Budějovice. Po Martinu Feninovi tak mají Severočeši zřejmě v týmu dalšího plodného forvarda.

Sparta značkou kvality

O tři nominace méně než Jun získal navrátilec do Plzně David Limberský, který pomohl svému týmu porazit Viktorii Žižkov 3:2. Osmkrát se v sestavě kola objevil i střelec vítězného gólu Sparty proti Mladé Boleslavi Michal Kadlec a úspěšný exekutor přímého kopu proti mistrovské Slavii - Petr Papoušek z Liberce.


Zajímavostí je, že všichni čtyři nejlépe hodnocení borci působili, nebo v případě Kadlece působí, ve Spartě. Do ideální sestavy se dostali ještě další "sparťané", jablonecký obránce Homola a plzeňský špílmachr Horváth. Mezi vyvolenou jedenáctkou nechybí ani nejlepší střelec loňského ročníku a autor branky na nedávném ME proti Švýcarsku Václav Svěrkoš.

All Stars media Gambrinus ligy - 1. kolo:

Vašek (Ostrava, 4 nominace) - Limberský (Plzeň, 8), Homola (Jablonec, 7), Huber (Jablonec, 5), Kadlec (Sparta, 8) - Marek (Ostrava, 4), Horváth (Plzeň, 6), Mareš (Teplice, 7), Papoušek (Liberec, 8) - Jun (Teplice, 11), Svěrkoš (Ostrava, 5).

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události