Fotbal

Manchesteru United se rozpadá sestava, mimo i Rooney

Anglický fotbalový útočník Manchesteru United Wayne Rooney nestihne kvůli viróze start sezony. Informaci přinesl server SkySports.

Dvaadvacetiletý Rooney se nakazil virem minulý měsíc na africkém turné Manchesteru při pobytu v Nigérii a určitě nestihne nedělní zápas o tradiční Community Shield. V něm se každoročně před začátkem anglické ligy utkává držitel mistrovského poháru a vítěz Anglického poháru.


Kouč United bude lepit sestavu

Anglický reprezentant podle všeho nestihne ani začátek ligové sezony. Premier League startuje 16. srpna a v prvním kole hrají Rudí ďáblové proti Newcastlu. United tak začnou obhajobu titulu bez svých dvou největších hvězd. Kromě Rooneyho je mimo hru také portugalská hvězda Cristiano Ronaldo, který se zotavuje po operaci kotníku.


Ronaldo by se měl do hry vrátit až v říjnu, Rooneyho rekonvalescence by měla zabrat podstatně kratší dobu. „Chytil to v Nigérii a není to nic pěkného. Do začátku sezony chybí dvanáct dní a on není schopen trénovat,“ postěžoval si pro SkySports kouč United Sir Alex Ferguson.

Ferguson: Sága o Ronaldovi končí

Skotská trenérská legenda tak má na čele více vrásek, než by si sama přála. “Začínám se bát, jak dám dohromady základní jedenáctku. Nani má karetní trest, Anderson je na olympiádě a pochybuji, že budu moct počítat s Rooneym,“ dodal Ferguson.


Až se ale uzdraví Ronaldo, nejlepší střelec týmu v minulé sezoně, bude moci počítat s ním. Sága okolo jeho možného přestupu do Realu Madrid se podle koučových slov definitivně uzavřela. “Zůstává hráčem Manchesteru United a tím to celé končí,“ uzavřel letní šlágr mezi “zaručenými“ a “žhavými“ zprávami Ferguson a dodal: “Bude hrát u nás, věřte mi.“

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události