Fotbal

Prostřílí se Magera z Rumunska do reprezentace?

Bývalý ostravský fotbalový útočník Lukáš Magera řádí v Rumunsku. Přirovnávají ho tam k Janu Kollerovi.

Letní přestup Lukáše Magery z Baníku Ostrava do rumunského Temešváru byl pro někoho možná překvapením. Ovšem vytáhlý útočník si v rozhovoru pro agenturu Mediafax nemůže nové angažmá vynachválit. V prvních dvou ligových kolech rumunské ligy dal Lukáš Magera dva góly. "Teda, že to půjde takhle, to jsem nečekal," přiznal agentuře Mediafax Lukáš Magera.

Do Rumunska šel za Uhrinem

Do Politechniky si ho vybral kouč Dušan Uhrin mladší, který ho chtěl už kdysi do Mladé Boleslavi. "Určitě to bylo velké plus při rozhodování. Hodně lidí mě od Rumunska zrazovalo, ale teď už můžu říct, že jsem tu spokojený a že se tu žije dobře."


Magera měří 196 centimetrů a Rumunům okamžitě připomněl Kollera. "To je jasné, hned mi to říkali. Ale doufám, že teď po dvou kolech už jsem Magera!" Tím si může být jistý. Dva góly v prvních dvou zápasech ho vymrštily v žebříčku popularity na samotný vrchol.

Magera jako Koller junior?

V novinách se dokonce objevila fotka, na které smeká cylindr. "To vzniklo tak, že jsem v sobotu při střídání jako smekal před fanoušky klobouk, byli opravdu výborní. No a jeden novinář chtěl do novin fotku s opravdovým kloboukem," směje se Magera.


Že by po konci opravdového Kollera v reprezentaci mohl naskočit Koller junior? "Neříkám, že bych jednou nechtěl hrát za áčko, to by byla paráda. Ale teď nejdřív musím splatit důvěru kouči Uhrinovi. Že si sem vzal Čecha, je vždycky dvousečné. Nechci, aby ho kritizovali," tvrdí.

Magera a Večeřa jsou jako syn a táta

Temešvár chce v letošní sezoně zaútočit na nejvyšší příčky a v budoucnu se dostat i do Ligy mistrů. "Letos hrajeme Pohár UEFA stejně jako Baník Ostrava, už se na ty zápasy těším," přidává Magera. Ostatně se spoluhráči je v častém kontaktu. "Třeba teď v sobotu jsem mluvil s Davidem Střihavkou, Frantou Rajtoralem a Tomášem Markem a mluvili jsme vzájemně o našich povedených zápasech."


Dvakrát už si volal i s koučem Karlem Večeřou. "Když jsem byl v Baníku, tak nám ostatní říkali táta a syn. Takže když mi teď volá, tak se mě ptá: Tak co synu?" baví se Magera.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události