Fotbal

Kouč Sparty krotí před odvetou Ligy mistrů euforii

Kouč Sparty krotí před odvetou Ligy mistrů euforii
Zdroj: AC Sparta Praha

Fotbalisty Sparty čeká ve středu večer odveta 2. předkola Ligy mistrů proti moldavskému Šeriffu Tiraspol. Zápas vysílá televizní stanice Galaxie sport.

Záložník Sparty Ondřej Kušnír ví, že výsledek z Tiraspolu, kde letenský tým vyhrál 1:0, je velmi slibný. "Šance na postup je velká. Udělali jsme dobrý výsledek, ale musíme to potvrdit i doma a budeme chtít postoupit," prohlásil Kušnír.


Letenští chtějí hrát "vzadu na nulu“

Obránce Štěpán Kučera však varoval před případným uspokojením z těsného náskoku před odvetou. "Formalita to určitě nebude, v prvním utkání jsme viděli, že soupeř není vůbec špatný. Budeme chtít hrát ze zabezpečené obrany a vzadu hrát na nulu."

Nahlédněte do předzápasové kuchyně letenského kouče Vítězslava Lavičky:

"České týmy už dvakrát po dobrém úvodním utkání v předkolech Ligy mistrů neuspěly. Sparta před deseti lety ztratila dvojzápas s Dynamem Kyjev, Slavia pak se Šachtarem Doněck. "Na ten zápas Slavie si pomatuju, ale my nesmíme nic takového připustit," uvedl Kušnír.

Fotbalisté Sparty nechtějí inkasovat:


Lavička: Nesmíme podléhat euforii


"Sice jsme si výhrou 1:0 vytvořili v prvním utkání dobrý základ pro odvetu, ale nesmíme podléhat nějaké euforii. Čeká nás velmi těžká odveta," upozornil trenér Sparty Vítězslav Lavička.


Letenští by rádi převedli fanouškům lepší výkon v útočné fázi. A to i přesto, že trenér Lavička musí udělat změny v sestavě. "Chceme navázat na slušný výkon v obraně, ale směrem dopředu je potřeba zlepšit řadu věcí. Do sestavy promluví zdravotní stav. Konkrétně Matušovič bude chybět. V brance dostane přednost opět Kozáčik," naznačil Lavička.

Zápas bude v televizi

Ten také dobře ví o kvalitě Tiraspolu. "O slabinách bych ani nemluvil, je to skutečně silný soupeř. Umí velmi dobře a rychle kombinovat směrem dopředu. To už nakonec několikrát dokázali i proti nám. Věřím, že Spartu podpoří v hojném počtu také diváci a pomůžou nám k postupu," poznamenal kouč vicemistra.


Zápas začíná na Letné ve středu ve 20.15. Duel bude rozhodovat trio rakouských sudí ve složení Schörgenhofer - Bereuter, Strudl. Přímý přenos českým divákům přinese Galaxie sport.

Předpokládaná sestava Sparty:

Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, Kadlec - Kušnír, Kladrubský, Berger, Hušek, Zeman - Slepička.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události