Fotbal

Bednář převzal ocenění a definitivně přestoupil

Český fotbalista West Bromwiche Albion měl velký podíl na famózním obratu.

Český fotbalový útočník Roman Bednář z týmu nováčka Premier League West Bromwiche obdržel za celý tým prestižní ocenění za pozoruhodný fotbalový moment. V utkání proti Colchesteru v uplynulé sezoně druhé anglické ligy předvedli Baggies nevídaný kousek. Dokázali totiž v nastaveném čase otočit nepříznivý výsledek a hlavním hrdinou se stal právě Bednář. Vsítil totiž vítězný gól svého týmu z Birminghamu.


"Nejdříve jsme prohrávali 0:2 a v 90. minutě byl výsledek 2:3 v náš neprospěch. Konečná výhra 4:3 je něco neuvěřitelného. Vsítit vítězný gól v 93. minutě bylo pro mě něco mimořádného," uvedl Bednář na webových stránkách svého klubu.


"Ten den jsme nehráli dobře, ale silná vůle nám přinesla důležité vítězství. V tomto utkání jsme naše fanoušky drželi napjaté až do konce," zakončil bývalý hráč Mladé Boleslavi.

Už je hráčem West Bromwiche natrvalo

Bednář se zároveň stal definitivně hráčem Albionu. Pětadvacetiletý útočník odešel do anglického klubu na začátku minulé sezony na hostování ze skotského Heart of Midlothian. Podle jeho manažera Pavla Zíky nováček anglické ligy za Bednáře zaplatil 3,3 milionu eur (79 milionů korun).


Produktivní útočník zamířil do Anglie loni na podzim v poslední den přestupního termínu. V novém působišti se rychle uchytil a stal se jednou z hlavních ofenzivních opor týmu. Během 29 zápasů stihl nastřílet 13 branek.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události