Sport

Arbitráž rozhodla: Kluby nemusejí fotbalisty na OH pustit

Evropské fotbalové kluby nemusejí uvolnit fotbalisty do 23 let na olympiádu v Pekingu. To pocítí i opěvovaný Lionel Messi, který se asi vrátí z dějiště her do Barcelony.

Rozhodla o tom v Pekingu Mezinárodní sportovní arbitráž CAS, ke které se odvolalo trio celků Barcelona, Werder Brémy a Schalke. Týmy nesouhlasily s nařízením Mezinárodní fotbalové federace FIFA o nutnosti uvolnění fotbalistů do 23 let. Olympijský turnaj tak přijde o trojici hráčů Lionel Messi, Diego a Rafinha.

Blatter bude rozhodnutí respektovat

Verdikt určitě udělal velkou radost především soupeřům Argentiny, která tak přijde o jednu ze svých největších hvězd. Barcelona byla hlavním tahounem v boji proti nařízení FIFA, svého "Maradonu" Messiho chce totiž mít k dispozici na třetí předkolo Ligy mistrů v příštím týdnu.


Ze stejného důvodu nechtělo na olympiádu pustit Brazilce Rafinhu německé Schalke. To dokonce hráči pohrozilo soudem a pokutou 25 tisíc euro (asi 600 tisíc korun) za každý den absence v klubu.


"FIFA je tímto rozhodnutím překvapená a zklamaná, ale respektujeme ho. Přesto i nadále apeluji na kluby, aby nechaly své hráče na olympijských hrách startovat. Měli bychom být solidární s olympijským duchem," prohlásil Blatter.

Barcelona se raduje

Messi sice prohlásil, že by na olympiádě rád hrál, do přímého boje s klubem se, na rozdíl od svých brazilských vrstevníků, nepustil. Ve prospěch svého svěřence se ale překvapivě vyslovil i trenér Barcelony Pepé Gaurdiola: "Nejdůležitější věc je, aby byl Messi šťastný." Otázkou je, jestli je pro fotbalistu radostnou zprávou, že se den před vypuknutím turnaje musí vrátit do Španělska.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události