Fotbal

Před startem Španělska: Real vs. Barca

Madridský klub v letním přestupovém období neplnil titulní strany sportovních deníků. Věčný rival Barcelona ano, převážně ale kvůli odchodům velkých jmen.

Největší a nejčerstvější štikou chycenou v madridských vodách je Rafael Van der Vaart. V úterý byl fotbalista přicházející z německého Hamburku oficiálně představen na stadionu Santiago Bernabeu. Svůj podpis pod pětiletou smlouvu vykouzlil už o den dříve. Tým Davida Jarolíma údajně na přestupu vydělal kolem 10 milionů eur (asi 240 milionů korun). V týmu Berndta Schustera je už pátým Nizozemcem.


V Madridu tentokrát měšcem netřásli

Obvyklý hybatel trhem s hráči letos překvapivě mlčí. Bílý balet do podpisu Van der Vaarta získal po úspěšné obhajobě titulu v La Lize jen jednoho hráče, argentinského stopera Ezequiela Garaye ze Santanderu. Toho ale ponechal Real v klubu na hostování.


Marně se v Madridu snažili úspěšně ukončit Ronaldovu Ságu, jak snahu španělského giganta o získání hvězdného Portugalce z Manchesteru nazval kouč United Sir Alex Ferguson. Nejlepší hráč anglické Premier League podle posledních zpráv zůstane na ostrovech ještě jednu sezonu a pak by se měl přesunout do Španělska. Anglickou ligu by naopak rád okusil brazilský mladíček ve službách Madridu Robinho, kterého láká Chelsea.

O Barceloně se více dozvíte na videu:


Nový kouč Barcy provedl čistku

Na zahájení nové sezony se chystá i největší konkurent Bílého baletu, katalánská Barcelona. Ta po sezoně vyměnila trenéra, nováček na lavičce Pepé Guardiola má za úkol po letech ozdobit slavný Nou Camp některou z cenných trofejí. Situaci mu ale komplikuje fakt, že se Barca musí do prestižní Ligy mistrů probojovat skrz 3. předkolo. V něm na španělský celek čeká lepší z dvojice Beitar Jeruzalém a Wisla Krakov.


V létě klub opustil míčový kouzelník Ronaldinho, který zamířil do italského AC Milán. Z londýnského Arsenalu přišel po Thierry Henrym i záložník Alexander Hleb. Do Anglie, konkrétně do londýnské Chelsea, naopak zamířil naturalizovaný Portugalec Deco, nejistá je i budoucnost kamerunského útočníka Eto´oa.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události