Motorsport

VIDEO: Brno opět přivítá motocyklovou špičku

Nejlepšího závodu Mistrovství světa silničních motocyklů za minulý rok se zúčastní sedm českých jezdců.

Největší pozornost fanoušků na brněnském okruhu bude upřena na dvojici nejznámějších českých motocyklových jezdců Lukáše Peška a Karla Abrahama. Oba závodníci měří své síly v prostřední kubatuře do 250 ccm. Zatím se lépe vede Abrahamovi, kterému patří průběžná 15. příčka v seriálu a na svém kontě už má letos i dvě sedmá místa v Kataru a italském Mugellu.


Abraham: Moc se těším!

„Na domácí závod se moc těším. Doufám, že budu v první desítce,“ řekl ve středu novinářům Karel Abraham. Jeho soupeř Lukáš Pešek se po přestupu z nižší kategorie ještě neprosazuje podle předpokladů a je zatím 17. Dvanáctý v pořadí ankety Sportovec roku 2007 dojel v kubatuře do 125 ccm loni v Brně na třetím místě a jeden z jeho báječných výkonů během povedené sezony sledoval z VIP lóže i hokejista Jaromír Jágr.


Peškovy výsledky v minulém roce přilákaly do ochozů během závodního víkendu téměř čtvrt milionu diváků. I díky obrovskému zájmu fanoušků se pořadatelé brněnské Velké ceny dočkali uznání i od partnera celého seriálu. Společnost IRTA, která zastupuje jezdce a podílí se na pořádání šampionátu, potřetí v historii označila brněnský závod za nejlépe uspořádaný podnik roku 2007. Stejnou cenu dostali zástupci Masarykova okruhu i v letech 1999 a 2004.

Diváci budou moci do boxové uličky

"Brno si tuto cenu zaslouží. Závody jsou organizované na jedničku, okruh je bezpečný a má dostatek únikových zón. I traťoví maršálové, s kterými spolupracujeme, jsou nejlepší," pochválil tehdy pořadatele prezident IRTA Herve Poncharal. Brněnský podnik měl největší návštěvu ze všech, organizátoři ale neusnuli na vavřínech a chtějí diváky nalákat ještě v hojnějším počtu.


Novinkou bude pro diváky možnost navštívení boxové uličky, tzv. Pit Lane. Novináře o tom ve středu informovala manažerka jedenáctého podniku letošního mistrovství světa Radka Dvořáková. Vstupenky na Pit Lane jsou v prodeji v pokladnách v areálu Automotodromu Brno, cena je 400 korun.

Elita do Brna, peníze do Afriky

"Výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován nadaci Riders for Health, která pomáhá zlepšovat kvalitu zdravotnické péče v Africe," prozradila Dvořáková. Manažerka Velké ceny dále uvedla, že hned čtyři čeští jezdci dostanou na závody divokou kartu. Jedná se o Michala Práška, Lukáše Šemberu, Karla Peška a patnáctiletou Andreu Touškovou v nejslabší kubatuře.


Ve třídě do 125 ccm se kromě českých zástupců představí světové hvězdy jako Gabor Talmacsi, Simone Corsi či Mike di Meglio. Královská kubatura MotoGP nabídne souboje mistrů světa Caseyho Stonera a Valentina Rossiho, které na předních příčkách šampionátu dělí pouhých pětadvacet bodů. Svůj díl světových bodů si z Brna budou ale jistě chtít odvézt i Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso, Loris Capirossi či Nicky Hayden.


Závodníci otestují brněnský okruh poprvé v pátečním tréninku, o den později je čeká kvalifikace a v neděli jsou na programu samostatné závody seriálu mistrovství světa.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události