Sport

Válka kanoistů? Ale kdepak!

Z velkého česko-slovenského konfliktu vyplynula pořádně nafouknutá bublina.

V ranních hodinách vyšla do světa zpráva, že v Pekingu došlo k ostré roztržce mezi českou deblkanoistickou dvojicí Volf-Štěpánek a čtyřnásobným mistrem světa, Slovákem Michalem Martikánem. Důvodem hádky byla srážka obou lodí, kterou zavinila nerozhodnost naší posádky. Ta si od rozzlobeného Martikána sice vyslechla pár peprnějších výrazů, za deset minut už ale byli zase kamarádi. K žádnému velkému konfliktu, jak informovala některá média, tedy rozhodně nedošlo.


Volf svou chybu přiznává


“Jednoznačně to byla naše vina, prostě jsme mu vjeli do cesty, “ říká upřímně jeden ze zainteresovaných – kanoista Jaroslav Volf. Martikán jel shora a Češi se nešikovně připletli před něj, navíc spoléhali na to, že slovenský reprezentant včas zastaví. Jenže nezastavil. “Naše chyba, Michalovi jsme se potom hned omluvili. Kdyby tam někdo vjel takhle nám, taky bych byl naštvaný,“ dodává český kanoista.Krvavé zranění? Prkotina…


Při nepříjemné kolizi utrpěl nejvíc právě Volf, kterému špička Martikánovy lodě narazila přímo do obličeje a způsobila mu krvavý šrám. Ani v tomto případě se však nejednalo o nic vážného. “Na spodním víčku mám asi centimetrovou jizvičku,“ mává rukou postižený a dodává, že se zranění obešlo bez šití. “Na dvě hodiny jsem tam měl náplast, to je všechno,“podotýká.


Martikána znám od čtrnácti let


Volf tak vylučuje, že by mezi kanoisty mohlo vzniknout nějaké trvalé napětí. Hádka byla podle něj zcela bezpředmětná a zbytečně se nafoukla v některých médiích. “Já bych to nerozpitvával. Známe se spolu od čtrnácti let a nikdy jsem spolu žádný problém neměli,“ poznamenává s tím, že v klidu přejdou i tuto záležitost.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události