Hokej

Divíšek zamířil do Pardubic!

Hokejový útočník Divíšek má konečně jasno o svém novém působišti, budou to Pardubice.

Týdny nejistoty jsou u konce. Zkušený centr Tomáš Divíšek se stal staronovou akvizicí ambiciózního Moelleru Pardubice. Východočeský klub kompletně převzal hráčovu tříletou smlouvu, která mu nadále běžela v Plzni.


Ruská mise zkrachovala


Devětadvacetiletý centr měl původně nakročeno do ruského Jekatěrinburgu, lukrativní angažmá však znenadání zkrachovalo. Ruský celek totiž nebyl schopen shromáždit dostatek finančních prostředků, aby mohl startovat v nově vzniklé Kontinentální hokejové lize. Zklamaný Divíšek se tak vrátil zpět do Plzně, kde byl ovšem přebytečný. Po týdnech nepříjemné nejistoty se ozvali až zástupci Pardubic. Ti převzali jeho stávající kontrakt a pojistili si ho tak hned na tři roky.


Plzeň o něj nestála, Pardubice ano


"Kluby se dohodly, Divíšek se ve středu přesunul z Plzně do Pardubic, kde se okamžitě zapojil do přípravy," řekl hráčův zástupce Aleš Volek. Odchovanec mosteckého hokeje byl v loňském ročníku jedenáctým nejproduktivnějším hráčem extraligy, když v 52 duelech zaznamenal 35 bodů za 21 gólů a 14 asistencí. V Plzni s ním však kvůli přetlaku na pozici středního útočníka již nepočítali, což sám hráč dobře věděl. "Dnes ráno jsem přišel v Plzni na stadion, kde mi oznámili, že se dohodli s Pardubicemi. Během hodiny jsem se sbalil a jsem tady," uvedl šťastný Divíšek, který tak má konečně jasno o své budoucnosti.


Nabídku měl ze Švýcarska, zájem byl i ve Švédsku


Na východě Čech působil bývalý plzeňský kapitán v letech 2002 až 2005. Za tu dobu pomohl Pardubicím dvakrát do finále, z toho jednou až na samotný vrchol. Zájem o služby urostlého hráče však neměli jen Východočeši. "Něco se rýsovalo ve Švédsku, konkrétní nabídka přišla od jednoho švýcarského klubu. Ale Tomáš upřednostnil pobyt doma. Přesun do Pardubic ho motivuje," uvedl Volek.


V extralize hrál Divíšek několik let také za pražskou Slavii, v evropských ligách oblékl dres švýcarské Basileje. Zkusil si také anabázi v zámoří, v dresu Philadelphie ale velkou díru do světa neudělal. Za tři roky naskočil pouze do pěti zápásů, ve kterých vstřelil jeden gól.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události