Hokej

Jágr: Bodyguarda na ledě nepotřebuju!

Hokejisté Avangardu v přípravě zatím válí, do kolen srazili i Čeljabinsk.

Hráči Omsku vyhráli na turnaji o Pohár prezidenta republiky Baškortostán další zápas. Traktor Čeljabinsk smetli i bez Čechů v sestavě, kteří dostali od kouče Sergeje Gersonského volno.


Góly pro mě nikdy nebyly na prvním místě


V úterý se česká trojice postarala hned o dvě branky Avangardu při výhře 6:3 nad slovenskou Skalicí. Bývalý kapitán Rangers Jaromír Jágr si připsal dvě asistence a zaznamenal své první vítězství po svém nedávném návratu do ruské metropole. "Těší mě to a jsem rád, že jsem k tomu přispěl dvěma nahrávkami," podotkl skromně sám Jágr. Na svou první úspěšnou trefu v barvách "Jestřábů" však čeká zatím marně. "Góly a body pro mě nikdy nebyly na prvním místě. Pro mě je hlavní výsledek a úspěch týmu. V tomto ohledu také chci udělat pro Omsk vše!" má jasno česká hokejová megahvězda.


Česká trojka v útoku? Bude to klapat!


Trenér Gersonskij podle předpokladů sestavil proti Skalici český útok Rosa, Klepiš, Jágr. Nejproduktivnější Evropan historie NHL však ještě nechtěl předbíhat, co z tohoto složení může vzejít. "Že budu hrát s Klepišem a Rosou, to jsem věděl už dávno. Zatím ještě nemohu říct, že je naše souhra perfektní a klape to, ale jsem si jist, že za pár zápasů nám to klapat bude," tvrdí sebejistě.


S Nazarovem si ještě nepopovídal


Duel s Čeljabinskem Jágr vynechal především kvůli nabitému programu svého týmu. "Není vůbec snadné odehrát pět zápasů v šesti dnech. Ale když nevyjedu na led, o to víc budu trénovat v tělocvičně," vysvětlil hvězdný útočník, proč se nepostavil svěřencům trenéra Andreje Nazarova, s nímž ho pojí dlouholeté přátelství. Při výluce v NHL dělal bývalý ruský útočník Jágrovi v Omsku na ledě osobního ochránce. "Stihli jsme se zatím jen pozdravit, ale v průběhu turnaje snad najdeme pár minut, abychom si popovídali více," plánuje kladenský odchovanec. A kdo bude jeho bodyguardem pro nadcházející sezonu? "Myslím, že žádného nepotřebuji. A kdyby přeci, řeknu Andrejovi, číslo na něj mám," rozesmál se Jágr.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události