Motorsport

Massův monopost zradila zlomená ojnice

Stáj Ferrari zjistila příčinu odstoupení Felipeho Massy z Velké ceny Maďarska.

Po dvoudenním zkoumání přišli mechanici italské stáje formule 1 na to, co způsobilo poruchu motoru vozu Felipeho Massy. Podle serveru motorsport-total šlo o zlomenou ojnici.


Brazilec se dostal do vedení Velké ceny Maďarska hned na startu a měl vítězství na dosah ruky. Dvě kola před cílem mu ale vypověděl službu motor. Zlomená ojnice ukázala, že v Maranellu zřejmě selhala kontrola kvality součástek.

Massa: Byl to jeden z mých nejlepších závodů

Brazilec si z Budapešti odvezl titul smolaře, po bezchybném výkonu mu scházelo k deseti bodům objet Hungaroring už jen třikrát, ale agregát Ferrari byl v jeho monopostu proti. Massovy naděje na návrat do vedení šampionátu se rozplynuly spolu s dýmem vycházejícím ze zádě jeho vozu.


"Snažil jsem se zapomenout na závod v Budapešti, ale je to těžké! I když na Velkou cenu Maďarska zapomenout nechci, protože to svým způsobem byl jeden z nejlepších závodů, které jsem kdy ve Formuli 1 jel, ale na rozdíl od ostatních neskončil vítězstvím. Byla to škoda, protože si opravdu myslím, že jsme si já a tým zasloužili tento úspěch. Bohužel jsme nemohli dovézt domů deset bodů, které jsme již drželi v rukou. Bylo to opravdu frustrující, ale takové věci se v motorsportu stávají," povzdechl si Massa.

Räikkönen se nemusí obávat

Druhý pilot týmu Ferrari Kimi Räikkönen se ovšem nemusí bát a může svůj motor používat i za tři týdny při dalším závodě ve Valencii. Jeho ojnice byla vyrobená v jiné sérii než Massova a prý je bez vady.


Räikkonen a Massa mění motory v jiných cyklech, Massův motor absolvoval Velkou cenu Německa a Maďarska, Räikkönenův měl na Hungaroringu premiéru a může být ještě nasazen.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události