Fotbal

Ljungberg ve West Hamu dohrál

Švédský horkokrevný záložník je bez angažmá, skončí s kariérou?

Fredrik Ljungberg patří mezi švédské fotbalové legendy, které se ve své zemi těší veliké úctě. Ne tak ale ve West Hamu, kde s rozeným tvrďákem pěkně zametli. A to hned po prvním roce spolupráce.


Důvod vyhazovu zůstává nejasný


Jednatřicetiletý Ljungberg, který byl kapitánem švédské reprezentace na EURU 2008, měl působit u “Kladivářů“ ještě další tři sezony. Jenže vedení klubu přišlo s překvapujícím prohlášením, ve kterém se zříká hráčových služeb a vyplácí ho ze smlouvy. "Respektujeme Fredyho postavení a přejeme mu vše nejlepší do budoucna. Toto řešení je přijatelné pro obě strany," podotkl výkonný ředitel klubu Scott Duxbury. Důvod, který se nachází za celým rozhodnutím, odmítl uvést. Rozhodně ale vyloučil, že by vyhazov měl co do činění s Ljungbergovými výkony na mistrovství Evropy, kde Švéd rozhodně nezářil.


Jako žalostné dostane milionový balíček


Že by tedy šlo čistě o finanční stránku věci a klub by chtěl tímto krokem ušetřit? To také nezní příliš věrohodně. West Ham totiž musí hráči na rozloučenou vyplatit 181 milionů korun! Zřejmě i proto si Ljungberg z nevydařeného angažmá těžkou hlavu nedělá. "Tohle rozhodnutí je asi opravdu nejlepší pro všechny. Teď mám čas popřemýšlet o své budoucnosti,“ poznamenal sám fotbalista, který nevyloučil návrat do Skandinávie ani konec kariéry.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události