Sport

Tenisté znají své soupeře

Radka Štěpánka čeká Francouz Llodra, Nicole Vaidišová nastoupí proti Cornetové.

Aktuálně nejlepší český tenista Radek Štěpánek se v prvním kole olympijského turnaje utká s Francouzem Michaelem Llodrou. Los v Pekingu přisoudil další české naději Tomáši Berdychovi čtrnáctého nasazeného Iva Karloviče z Chorvatska. Ten se však kvůli nemoci odhlásil a pořadatelé zatím jméno náhradníka neoznámili. Jiří Vaněk nebude mít jednoduchou pozici v utkání s Rusem Južnym a poslední Čech Ivo Minář nastoupí proti Olivieru Rochusovi z Belgie.


Nejvýše postavená česká tenistka Nicole Vaidišová změří své síly s Francouzkou Alize Cornetovou. Iveta Benešová si v prvním kole zahraje s Indkou Saniou Mirzaovou a Kláru Zakopalovou čeká souboj se Španělkou Nurií Llagostervou-Vivesovou.

Berdychovi odpadl těžký soupeř 

Tomáše Berdycha, jenž se na poslední olympiádě v Aténách blýskl vyřazením Švýcara Rogera Federera, měl čekat těžký soupeř v podobě skvěle podávajícího Karloviče. S ním se na okruhu ATP Tour střetl už třikrát a dvakrát odešel jako poražený. Chorvatský tenista navíc na svém posledním turnaji v Cincinnati porazil Federera a zpečetil tak jeho odchod z tenisového trůnu.


Schůdnějšího soupeře má pro úvodní duel pekingského turnaje šestnáctý nasazený Radek Štěpánek, na kterého čeká Francouz Llodra. Aktuálně 39. hráče světového žebříčku. Štěpánek ho ve všech třech vzájemných duelech porazil.

Federer s Nadalem se v prvním kole asi moc nezapotí

První nasazený Švýcar Roger Federer, kterému v čele světového žebříčku zbývají už necelé dva týdny, se střetne s Rusem Dmitrijem Tursunovem. Na Španěla Rafaela Nadala čeká Ital Potito Starace. Světová jednička i dvojka budou v utkání jasnými favority.

První vzájemný zápas mezi Vaidišovou a Cornetovou

Česká tenistka Nicole Vaidišová se v prvním kole turnaje střetne s patnáctou nasazenou Francouzkou Alize Cornetovou. Vaidišová se s Cornetovou na okruhu série WTA Tour ještě nepotkala.


S Francouzkou se v prvním kole utká také Lucie Šafářová, na kterou čeká Tatiana Golovinová. Kdyby se Šafářové podařilo postoupit, ve druhém kole by se mohla střetnout se světovou jedničkou Srbkou Anou Ivanovičovou. Proti té los prvního kola postavil Ukrajinku Marii Korytcevovou. Druhá nasazená Srbka Jelena Jankovičová, která se v pondělí stane první hráčkou světa, se v prvním kole utká s Carou Blackovou ze Zimbabwe.

jpz, rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události