Sport

Startuje fotbalový turnaj mužů

Všech šestnáct týmů nastoupí ve čtvrtek k úvodním utkáním olympijského fotbalového turnaje.

Den před slavnostním zahájením vyběhnou na zelený trávník týmy, které si to rozdají o olympijské zlato. Mezi hlavní favority patří Brazílie, kterou povede fotbalový kouzelník Ronaldinho. Ten během letní přestávky přestoupil z Barcelony do AC Milán a jedním z důvodů bylo i to, že si chtěl na olympiádě zahrát.

Brazilské tažení

Fotbalisté Brazílie chtějí úvodním zápasem odstartovat misi, která jim má i díky hvězdnému Ronaldinhovi přinést velké vítězství. Ronaldinho už vyhrál mistrovství světa i Ligu mistrů, ovšem v Pekingu rozhodně motivaci postrádat nebude. Rád by napravil nezdar z minulé olympiády v Sydney, kde před čtyřmi lety vypadl jeho tým ve čtvrtfinále s Kamerunem.

Chtějí, co ještě nemají…

Brazilci udělají pro úspěch maximum, protože oympijské zlato ve sbírce trofejí světové fotbalové velmoci chybí. Prvním soupeřem týmu Carlose Dungy ve skupině C bude Belgie.

Argentina bez Messiho

Lionel Messi, hvězda Barcelony, měl být tahounem argentinských fotbalistů. Místo toho se musel z Pekingu vrátit na Pyrenejský poloostrov. Včerejší arbitráž rozhodla, že evropské fotbalové kluby nemusejí uvolnit fotbalisty do 23 let na olympiádu v Pekingu.
I bez Messiho bude Argentina patřit mezi horké kandidáty na titul. V dresu obhájce prvenství nastoupí hvězdy Riquelme, Mascherano a Agüero. Na úvod skupiny A se utkají s fotbalisty Pobřeží slonoviny. Nizozemci s řadou úřadujících mistrů Evropy do 21 let se ve skupině B utkají s Nigérií.

Turnaj žen zahájen už včera

Fotbalový turnaj žen byl rozehrán už včera a remízou skončil souboj dvou největších favoritů na triumf. Bez gólu skončilo utkání mezi Brazílií a Německem.

Výsledky ženského turnaje:

Skupina E (Tchien-ťin):
Argentina - Kanada 1:2 (0:1)
Branky: 85. Maniclerová - 27. Chapmanová, 72. Langová.

Čína - Švédsko 2:1 (1:1)
Branky: 6. Sü Jüan, 72. Chan Tuan - 38. Schelinová.

Skupina F (Šen-jang):
Německo - Brazílie 0:0.

KLDR - Nigérie 1:0 (1:0)
Branka: 27. Kim Kjong Hwa.

Skupina G (Čchin-chuang-ta):
Japonsko - Nový Zéland 2:2 (0:1)
Branky: 72. Mijamaová z pen., 86. Sawaová - 37. Yallopová, 56. Hearnová z pen.

Norsko - USA 2:0 (2:0)
Branky: 2. Larsenová Kaurinová, 4. Wiiková.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události