Hokej

Kapitánem Sparty bude Výborný

David Výborný bude novým kapitánem hokejistů pražské Sparty.

Český hokejový reprezentant David Výborný bude v holešovickém klubu nosit na svém dresu "Céčko".

Táta zvolil svého synka

Sparta v létě po neúspěšné uplynulé sezoně hodně posilovala a výběr nového kapitána se zdál otevřený. Trenér František Výborný se nakonec rozhodl pro navrátilce z NHL a svého syna Davida, který je v klubu zároveň na pozici sportovního manažera. Asistenty mu budou dělat Jiří Vykoukal a Michal Broš.

"Nechtěl, ale musel..."

"Rozhodnutí o volbě kapitána vyplynulo z momentální situace. David sice původně nechtěl být kapitánem ani jeho zástupcem. Má totiž pocit, že v týmu je spoustu jiných zkušených hráčů, kteří toho pro Spartu spoustu udělali a mohli by být kapitánem," prozradil trenér Sparty František Výborný.


Nový kapitán si pocty váží: "Určitě je to pro mě ctí, že jsem dostal důvěru kapitána dělat. Zároveň to ale znamená i obrovskou zodpovědnost vůči celému mužstvu, vedení klubu a v neposlední řadě i fanouškům."

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.