Fotbal

Petrohrad má problém, Aršavin jde do stávky!

Hvězda červnového mistrovství Evropy, útočník Andrej Aršavin, chce mermomocí z Ruska pryč!

Rychlonohý střelec Aršavin je nespokojen s tím, jak se k němu v Petrohradu chovají, a rozhodl se tak přistoupit k razantnímu řešení – ke stávce! Důvodem toho všeho je fakt, že jeho současný zaměstnavatel Zenit Petrohrad odmítl všechny lukrativní nabídky ze západu a nadále drží Aršavina v týmu. Tomu se to ale vůbec nelíbí a v mužstvu už nechce zůstat ani minutu!


Z nadějného mladíka přes noc žádaným střelcem


Aršavinova hvězda vylétla strmě vzhůru v uplynulé sezoně, kdy se Zenitem dobyl titul v ruské lize i první místo v Poháru UEFA! Díky svým skvělým výkonům si zajistil nominaci na mistrovství Evropy, kde však kvůli disciplinárnímu trestu nemohl nastoupit k prvním dvěma zápasům. Na hřiště se tak poprvé dostal až v posledním zápase skupiny proti Švédsku. Klíčové utkání o postup Rusko zaslouženě vyhrálo a nakonec se katapultovalo až do semifinále. Z talentovaného mladíka se rázem stala ruská fotbalová superstar, pro níž začala být tamní liga příliš těsná…


Chtěl do Tottenhamu!


Sedmadvacetiletý fotbalista dostal hned dvě konkrétní nabídky – a to z Barcelony a Tottenhamu. Zatímco na katalánský velkoklub výkonnostně ještě nedorostl, na angažmá v Anglii si věřil. Jenže rodící se transakce záhy zkrachovala. Zenit totiž vyšrouboval Aršavinovu cenu až na nereálných devět set milionů korun! Hráčův agent Dennis Lachter prohlásil, že jeho klient zažívá klasické týrání po ruském způsobu. "Nic se nemění, tohle je starý dobrý styl Sovětského svazu. Pro ruské sportovní organizace přání a touhy hráče absolutně nic neznamenají," nebere si servítky. "Oni jsou velcí šéfové a diktátoři a on je pouze otrok," dodal Lachter.


A zase příběh s otrokem...


Tento výrok už v létě jednou zazněl, na dresu Christiana Ronalda ho vyřkl bývalý předseda FIFA Sepp Blatter. Ostře sledovaná kauza skončila tím, že Portugalec zůstal ve svém současném působišti – Manchesteru United. Jak to dopadne s Aršavinem?

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události