Fotbal

Jarolím převzal kapitánskou pásku po Van der Vaartovi!

Český reprezentant David Jarolím se stal novým kapitánem budnesligového Hamburku. Pásku převzal po Nizozemci Rafaelu Van der Vaartovi, který přestoupil do Realu Madrid.

Trenér německého týmu Martin Jol, který mužstvo převzal na začátku letní přípravy, se tak rozhodl po ranním tréninku týmu. Uvedly to oficiální stránky klubu.

Jol: Jarolím byl nejlepší

Jol v minulosti Jarolíma několikrát chválil a vyzdvihoval jeho přínos pro tým. "Je to pro mě velká čest. Jsem rád, že budu moci nosit v nové sezoně kapitánskou pásku," rozplýval se Jarolím.


"David je tou správnou volbou. Je v klubu již dlouho a je v týmu uznávaný," uvedl na Jarolímovu adresu Jol. Ten českého hráče označil po nedávném Emirates Cupu za nejlepšího hráče turnaje.

Rost má smůlu, že je brankář

Kapitánskou pásku v minulé sezoně nosil nizozemský záložník Rafael Van der Vaart. Ten ale na začátku týdne definitivně stvrdil svůj přestup do španělského Realu Madrid, a tak musel Jol hledat nového vůdce týmu.


Na Emirates Cupu tuto funkci svěřil brankáři Franku Rostovi. "Těší se v týmu velké podpoře, je to opravdická osobnost. Ale já potřebuji, aby kapitán nastupoval v poli a měl tak možnost vést své spoluhráče ze hřiště," vysvětlil Jol.

Jediný český kapitán v prestižní lize

"Když mě zvolil kapitánem, je vidět, že na mně chce asi stavět. Jsem rád, že mám jeho důvěru," pochvaloval si. "Zda mě to překvapilo? Byl jsem druhým kapitánem, takže se dalo čekat, že budu v okruhu kandidátů. Mluvilo se i o brankáři Rostovi, nakonec se trenér rozhodl jinak. Chtěl mít jako kapitána hráče v poli," potvrdil ČTK Jarolím.


"Doufám, že nezklamu a budu dobrým kapitánem," věří hráč, který bude v prestižních evropských ligách jediným Čechem s kapitánskou páskou na rukávu. Jarolím začne příští pátek prestižním soubojem s Bayernem Mnichov svou šestou sezonu v bundesligovém Hamburku.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události