Fotbal

Nevyloučil Řepku, tři zápasy si nezapíská!

Komise rozhodčích vystavila třízápasovou stopku rozhodčímu Janu Jílkovi za chyby při řízení zápasu prvního kola Gambrinus ligy mezi Spartou a Mladou Boleslaví.

Jílek byl kritizován především za to, že nevyloučil známého sparťanského bouřliváka Tomáše Řepku. Ten si nejprve řekl o odchod pod sprchy brutálním faulem zezadu na mladoboleslavského Pecku, poté si o vyloučení koledoval dalšími ostrými zákroky.

Řepku uklidňovali Berger s Lavičkou

Recidivistu Řepku musel o poločasové přestávce důrazně zklidnit nový sparťanský kouč Vítězslav Lavička, kterému ze zákroků vyrazily na čele krůpěje potu. "Na moje gusto tam bylo příliš zákroků, které šly řešit jinak. O poločase jsem mluvil s Tomášem Řepkou, který již měl na kontě žlutou kartu. Poté se však uklidnil a zbytek zápasu dohrál bez problémů," řekl po zápase Lavička.


Své říznému stoperovi řekl pěkně od plic i čerstvý letenský kapitán a borec ostřílený boji v anglické Premier League Patrik Berger. "Jen jsem mu připomněl, že si musí dávat pozor a chodit do soubojů opatrněji a on to zvládnul perfektně," líčil vicemistr Evropy z roku 1996.


Jílek má mezi rozhodčími jinak výborné renomé, za minulý ročník byl vyhlášen druhým nejlepším ligovým sudím. Kromě stopky na tři zápasy byla komisí snížena i známka delegáta zápasu Sparta vs. Mladá Boleslav, který vyhráli domácí Kadlecovým gólem 1:0. Místo původní sedmičky je Jílkův výkon hodnocen čtyřkou.
Potrestáni i Kubáň s Královcem

Komise rozhodčích v čele se svým předsedou Luďkem Macelou dále zastavila na jeden zápas delegaci hlavnímu rozhodčímu Pavlu Královcovi a jeho asistentovi Robertu Kubáňovi. Oba pykají za nepotrestanou ruku v pokutovém území v pondělní dohrávce prvního kola mezi nováčkem Bohemians Praha a Sigmou Olomouc.


Královec získal Křišťálovou píšťalku za sezonu 2006/07, minulý ročník se mu ale nevyvedl a skončil až sedmý. Bývalému mezinárodnímu sudímu hodně uškodily především špatný výkon a hrubé chyby v duelu 15. kola mezi Slavií a Mladou Boleslaví. Královec následně šest zápasů nuceně odpočíval.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události