Hokej

Bude Hlaváč nejlépe placeným hráčem švédské ligy?

Hokejista Jan Hlaváč zřejmě zamíří do Švédska.

Exsparťan Jan Hlaváč už má pomalu jasno o svém novém angažmá, vybral si Linköping.


Nejlépe placený hráč ligy


Hlaváč je podle švédského tisku na cestě do tamní nejvyšší soutěže, v níž se má stát vůbec nejlépe placeným hráčem v historii. Podle deníku Aftonbladet získá Hlaváč po odchodu z NHL půlroční angažmá v klubu, který bude trénovat jeho krajan Slavomír Lener.


Čistý měsíční plat jedenatřicetiletého útočníka má činit 800 tisíc švédských korun (asi dva miliony korun). To by z něj podle listu učinilo nejlépe placeného hokejistu v historii Elitserien!


Jednání finišují, zbývá jen doladit detaily


S odvoláním na server tennessean.com deník dodává, že podle Hlaváčova agenta Ritchieho Wintera jsou jednání se Švédy již v závěrečné fázi a zbývá dohodnout jen detaily. Hlaváč by se tak měl již brzy stát spoluhráčem Jaroslava Hlinky, který do Linköpingu odešel v květnu z Colorada.


Hlaváč se podle Wintera nakonec nedohodl s Nashvillem, kde po odchodu z Tampy Bay dokončil uplynulou sezonu, na platu. Predátoři Hlaváčovi nabízeli měsíční gáži 700 tisíc měsíčně, na což hráč odmítl přistoupit. Jeho představa byla alespoň o 300 tisíc vyšší. "Jen těžko můžeme pochopit, že Nashville nebyl schopen Honzovi nabídnout smlouvu, kterou by si zasloužil. Je to velká škoda, protože to vypadalo, že do týmu skvěle zapadl," poznamenal Winter.


Linköping tyto informace zatím na svých internetových stránkách nekomentoval.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události