Fotbal

Slavný kouč Cúper povolal Tatanašvilliho z Plzně

Čtyřiadvacetiletý gruzínský útočník Viktorie Plzeň Dimitri Tatanašvilli dostal pozvánku od reprezentačního trenéra Gruzie.

Tatanašvilli cestuje příští týden k přípravnému utkání Gruzie do Walesu. Informaci přinesly oficiální stránky Západočechů. Útočník s přezdívkou Tata už svou zemi dvakrát reprezentoval a dokonce si už připsal i branku v národním dresu.

Cúper je věčným smolařem

O jeho služby projevil zájem slavný argentinský kouč, který gruzínskou reprezentaci převzal teprve na začátku týdne. Argentinec Cúper v minulosti vedl takové týmy, jakými jsou Inter Milán, Mallorca a Parma.


Největších úspěchů dosáhl se španělskou Valencií, ale na léta 2000 a 2001 nebude vzpomínat rád. Dvakrát totiž se svým týmem sahal po nejprestižnější trofeji z Ligy mistrů a dvakrát odešel ve finále poražen. Stejně dopadl v roce 1998 ve finále Poháru UEFA, tehdy byl na lavičce Mallorcy.

Gruzínci narazí na mistry světa Italy

Tatanašvilliho a jeho spoluhráče čeká ve středu 20. srpna přátelské utkání na půdě Walesu. Od září bude hrát Gruzie kvalifikaci na mistrovství světa 2010. V osmé kvalifikační skupině čeká na Cúperův nový tým obhájce světového zlata Itálie, Bulharsko, Irsko, Kypr a Černá Hora.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.