Hokej

Jágr perlil: Nahrávám i střílím, jsem univerzál!

Jágr perlil: Nahrávám i střílím, jsem univerzál!
Zdroj: tn.cz / ČTK

Česká megastar Jaromír Jágr se poprvé trefila v ostrém zápase za ruský Avangard Omsk. Ani jeho trefa nezabránila prohře. Jágrovi to ale nesebralo úsměv z úst.

Avangard turnaji o Pohár prezidenta republiky Baškortostan prohrál se Spartakem Moskva 2:3. Český útok Rosa – Klepiš - Jágr zařídil všechny branky svého týmu, česká hvězda ale podléhala po celou dobu přísnému dohledu soupeřových obránců.


Na dotěrné obránce je připravený

"Oni si mě pořád hlídali, nemohl jsem se hnout, aniž by někdo z nich u mě nebyl," postěžoval si po zápase Jágr. Zároveň ale dodal, že je na důsledné střežení od soupeře připravený. „To, že týmy budou na naše nejlepší útočníky mít své nejlepší obránce, je naprosto normální. Jsme na to připravení,“ vzkázal soupeřům na stránkách serveru SportStand Jágr.


Ten si navíc nemůže vynachválit spolupráci ve svém útoku s krajany. Podle ruského serveru Jakub Klepiš rozdává přihrávky a Pavel Rosa je zase vyhlášený střelec. Jaká úloha tedy zbyla na Jágra? „Nahrávám a střílím. Musíte si uvědomit, že jsem univerzální hráč,“ rozesmál se jako vždy dobře naladěný kladenský rodák.

Jágr: Sezona bude skvělá!

Na turnaji o Pohár prezidenta republiky Baškortostan se Avangardu příliš nedaří, ale Jágr si tím náladu pokazit nenechá. "Turnaj je velmi kvalitní. Já se plně soustředím na povinnosti, které na ledě mám, a myslím si, že všichni hráči Omsku mají dobrou formu," řekl Jágr. "Občas se ale stane, že je někdo prostě lepší," dodal k prohře kladenský rodák. "Přesto si troufnu tvrdit, že sezona bude skvělá."


Bývalý kapitán New York Rangers je spokojený s tím, že jeho útočná trojka je složená ze samých Čechů. "Navíc se s nimi i domluvím, našli jsme společnou řeč," smál se dobře naložený Jágr, který se po skončení turnaje chystá na skok domů. V rámci pětidenního volna stihne dva exhibiční zápasy Jágr teamu. Na vyhlášení tradiční ankety Zlatá hokejka ale bude chybět.

Superhvězda Kontinentální ligy nechce, aby jí došel dech

Musí totiž spěchat zpátky do Omsku na poslední přípravný turnaj před vypuknutím Kontinentální ligy. Nově vzniklá soutěž by chtěla konkurovat slavné zámořské NHL. Jágr svému týmu před začátkem soutěže věří, i když výsledky v přípravě nejsou valné.


„Jedná se jen o přípravné zápasy, to není důležité. Naše hra půjde nahoru, pracujeme hodně na kondici. V hokeji platí jednoduchý zákon – pokud v létě nenaberete dostatek sil, v zimě vám dojde dech,“ uzavřela největší hvězda Kontinentální ligy.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události