Fotbal

Chelsea nabízí za Robinha 600 milionů, Real chce víc

Chelsea nabízí za Robinha 600 milionů, Real chce víc
Zdroj: Mediafax

Zájem londýnského klubu o Brazilce z Realu Madrid není fámou. Blues to potvrdili na svých internetových stránkách.

"Můžeme potvrdit, že jsme ve čtvrtek předložili Realu Madrid nabídku na přestup hráče Robinha," stojí doslova v prohlášení Chelsea.

Robinhova cena je 760 milionů

Londýnský celek zvýšil svou původní nabídku z 18 milionů liber na 20, španělský velkoklub ale požaduje ještě o pět milionů liber víc. Čtyřiadvacetiletého ofenzivního záložníka si tak cení na v přepočtu asi 760 milionů korun.


Robinho, hvězda madridského mužstva, které získalo poslední dva tituly v La Lize, neprožil nejklidnější léto. Po povedené sezoně měl být jednou z hlavních hvězd týmu Berndta Schustera v novém ročníku, vše ale dramaticky zamotal jiný hvězdný mladík – Cristiano Ronaldo.

Ronaldova sága je u konce, Real pouze tratil

Podle neustálých „zaručených“ zpráv o setrvání Portugalce v Manchesteru United, nebo o jeho definitivním odchodu do Madridu, se letošnímu fotbalovému létu přezdívá Ronaldova sága. Ve čtvrtek se nejlepší fotbalista Premier League v posledních dvou sezonách nechal slyšet, že nakonec ještě alespoň rok zůstane v Anglii.


Bílý balet tedy ostrouhal a možná se mu to stane i v případě Robinha. Ten se nechal slyšet, že jestli Ronaldo do Španělska přijde, on půjde pryč. Pro dvě mladé ofenzivní hvězdy by byla i taková metropole, jakou je Madrid, příliš malá. Funkcionáři klubu tohoto prohlášení využili a vymysleli výhodný plán.

Přijde Calderón kvůli Ronaldovi o budoucnost v klubu?

Velké peníze, které by padly za příchod Ronalda, alespoň trochu vyváží miliony od Chelsea za prodej Robinha. Jasný signál, komu dá Real přednost, Robinho pochopil. A velkou radost z toho neměl. Přesto, že příchod konkurenta letos už nehrozí, se Robinho setkal se zástupci Blues a rád by na ostrovy přestoupil.


Realu se na přestupovém trhu v létě vůbec nedařilo, na což si jistě voliči vzpomenou, až budou vybírat vhodného kandidáta na post prezidenta klubu. Současný vůdce Bílého baletu Ramón Calderón (od roku 2006) v létě získal pouze Nizozemce Rafaela Van der Vaarta.


Jeho trumf Ronaldo, největší adept na zisk Zlatého míče pro nejlepšího hráče působícího v Evropě, mu proklouzl mezi prsty. Sám Calderón moc dobře ví, nakolik tento neúspěch rozhoupal židli pod ním.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události